Dołącz
do Warsztatów (online) Podstaw Filcowania

poznaj niezwykłe techniki tworzenia filcowego rękodzieła

filcowanie na mokro i sucho dla początkujących krok po kroku

Przejdziemy razem krok po kroku przez podstawy filcowania na mokro oraz na sucho

Co to są Warsztaty (online) Podstaw Filcowania?

Warsztaty (online) Podstaw Filcowania to PAKIET 10 kursów wideo dotyczących podstaw filcowania na mokro i na sucho połączony ze wsparciem w zamkniętej grupie kursowej.

 • dołączając do Warsztatów – od razu otrzymujesz dostęp do nagranych kursów wideo, z których krok po kroku nauczysz się podstaw filcowania na mokro i na sucho
 • w ciągu kilku lub kilkunastu dni (to od Ciebie zależy w jakim czasie przerobisz te Lekcje) nauczysz się: jak tworzyć filcową biżuterię, różne rodzaje kwiatów, aplikacje na ubraniach, ozdoby świąteczne oraz filcowe obrazy
 • spotykamy się w zamkniętej grupie na Facebook’u, gdzie możesz liczyć na moją pomoc i wsparcie.. oraz ogrom inspiracji
 • jeżeli nie masz konta na facebook’u – to nic, wszystkie kursy będą dostępne także na platformie kursowej
 • kursy są nagrane, więc będziesz mogła obejrzeć Lekcje w dogodnym dla Ciebie czasie i odpowiednim dla Ciebie tempie
 • dostęp do kursów jest nieograniczony czasowo, więc jeżeli teraz nie masz czasu lub warunków na naukę filcowania – nie musisz się martwić o dostęp do Lekcji.
pasmo wełny czesankowej, jego cieńsza i gruba część

Co da Ci udział w Warsztatach (online) Podstaw Filcowania?

1. Nauczysz się filcować na mokro elementy biżuterii

Poznasz technikę, dzięki której z wełny czesankowej oraz wełny zgrzebnej (uczę na obu przykładach) nauczysz się tworzyć kulki, dredy i inne formy biżuterii.

Częstym problemem podczas filcowania kulek lub dredów są „nierówności i szczelinki”, które powstają podczas filcowania. Dzięki tej Lekcji nauczysz się jak łączyć wełnę i jak filcować, aby Twoje korale i filcowe sznurki były zawsze idealnie równe.  Ponadto pokazuję jak łączyć różne kolory wełen, dzięki czemu nauczysz się tworzyć zarówno jednokolorowe jak i wielokolorowe elementy.

2. Nauczysz się tworzyć filcowe aplikacje na ubraniach techniką filcowania na sucho

W drugiej Lekcji poznasz technikę filcowania na sucho, czyli tak zwaną technikę igłową.

Uczę na przykładzie beretów, bo jest to wygodna, nieduża forma, ale tę technikę z powodzeniem można zastosować także na innych materiałach czy częściach garderoby. Doskonale do tego nadają się płaszcze, żakiety, grubsze spódnice, bluzki, szaliki, czapki, filcowe torebki (niekoniecznie filcowane, po prostu uszyte z filcu technicznego)… Niektórzy filcują nawet na T-shirt’ach. Jak zawsze – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! 🙂

Ta technika sprawdza się idealnie do ozdabiania naszych ubrań, ale jest też doskonałym sposobem na ich ratowanie.  Wystarczy nafilcować aplikację na plamkę, której nie można już sprać, lub dziurkę. Uratujemy w ten sposób ulubione ubrania, jednocześnie sprawiając, że będą niepowtarzalne.

jak filcowac kwiaty na czapce berecie i innych materialach kursy filcowania na sucho online

3. Nauczysz się łączyć techniki filcowania na mokro oraz na sucho

filcowanie motywu kwiatowego kwiatek ludowy filcowany na sucho szkola filcowania kursy online
filcowanie naszyjnika z filcowych sznurkow na mokro i na sucho

Pomimo, że techniki filcowania na mokro i na sucho są od siebie totalnie różne – warto znać je obie. Po pierwsze dlatego, że w większości przypadków różne prace powstają i uzyskamy różne efekty stosując każdą z tych technik.. a po drugie dlatego, że warto je ze sobą łączyć, bo doskonale się uzupełniają. 

W tej Lekcji wykorzystamy powstałe podczas pierwszej Lekcji kulki oraz wiedzę z drugiej Lekcji, aby „wyhaftować” techniką filcowania igłowego aplikacje na naszych kulkach czy filcowych sznurach.

Technika ta przydaje się także do łączenia ze sobą filcowych elementów. Na tym etapie – będziemy mogli połączyć ze sobą powstałe podczas wcześniejszej Lekcji filcowe sznury i stworzyć z nich wieloelementowy naszyjnik.. ale po kolejnych Lekcjach – będziesz potrafić łącząc ze sobą techniki filcowania na mokro i na sucho – stworzyć każdy kształt, na przykład kwiatów.. przyśpieszyć tworzenie, na przykład ozdób świątecznych czy dopracować każdy obraz.

4. Nauczysz się tworzyć biżuterię z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich

Tutaj znowu przydadzą się wykonane wcześniej elementy biżuterii – bo będziemy tworzyć z nich już gotowe i konkretne wyroby!

Dowiesz się jak i czym najwygodniej nawlekać filcowane kulki na wstążkę, linkę jubilerską czy woskowany sznurek. Jak zakończyć naszyjniki i jak zamontować zapięcia. Nauczysz się wykonywać kolczyki. Omawiam przy tym różne półfabrykaty jubilerskie, między innymi łapaczki, kulki zaciskowe, końcówki, karabińczyki, federingi, bigle, ogniwka, szpilki i inne…

Dzięki tej Lekcji nauczysz się jak profesjonalnie wykończyć ufilcowane przez siebie elementy biżuterii, ale wykorzystasz także tę wiedzę do tworzenia innej, niekoniecznie filcowej biżuterii oraz do naprawy tego, co masz w swoich biżuteryjnych szkatułkach i czeka od lat na naprawienie…

jak robić biżuterię filcową - kurs wideo dla początkujących
jak zrobic wiszace kolczyki z filcowych kulek i polfabrykatow jubilerskich
jakie narzedzia do robienia bizuterii kurs wideo
estetyczne zakonczenie bizuterii filcowej i naszyjnikow filcowych
metalowe półfabrykaty jubilerskie - kurs wideo

5. Nauczysz się wykonywać kwiaty techniką filcowania NA MOKRO

gotowy filcowy kwiatek ręcznie filcowany - kursy wideo dla początkujących

Filcowane na mokro kwiaty to taki etap przejściowy pomiędzy podstawami filcowania, a formami zaawansowanymi. Z jednej strony – to wciąż niewielka forma. Nie potrzebujemy zbyt wiele wełny, ani zbyt wiele czasu na ich wykonanie… więc jest krótka droga od nauki do wprawy (nie tylko) w filcowaniu kwiatów. 

Najczęściej filcowe kwiaty wykonujemy tworząc broszki lub elementy naszyjników.. ale zastosować je możemy do tworzenia oryginalnych bukietów (np ślubnych), elementów wystroju wnętrz, fragmenty czapek czy szali, jak pokazuję na zdjęciach poniżej.

W tej Lekcji nauczysz się, jak układać wełnę i jak filcować na mokro kwiaty o cieniutkich i połyskujących czesanką jedwabną płatkach.

filcowa czapka z kwiatuszkami jako przykład zastosowania filcowych kwiatuszków
cieniutkie płatki w małych filcowych kwiatuszkach
filcowa czapka z kwiatuszkami - przykład zastosowania filcowych kwiatuszków z kursów wideo

Przykłady zastosowania filcowych kwiatów jako elementy czapek czy ażurowych szali.

6. Nauczysz się także wykonywać kwiaty techniką filcowania NA SUCHO

Filcowane „na sucho” kwiaty, to kolejny stopień „wtajemniczenia” po filcowaniu aplikacji na tkaninach, ale też doskonały punkt startowy w tworzeniu filcowych form rzeźbiarskich. Jest to też idealne uzupełnienie do filcowania „na mokro” kwiatów – wszystko to, czego nie ufilcujesz „na mokro” – wykonasz w technice „na sucho”… i właśnie filcowa róża jest tego idealnym przykładem.

Dzięki tej Lekcji nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz wiedzieć, aby filcować kwiaty techniką igłową, czyli tak zwaną techniką filcowania „na sucho”.

Nauczę Cię jak łączyć, mieszać i rozkładać kolory, aby płatki kwiatów były cieniowane.

Często popełnianym błędem podczas filcowania na sucho kwiatów jest filcowanie zbyt cienkich, przez co dziurawych i nietrwałych płatków… lub przeciwnie – zbyt grubych i topornych. Pokażę Ci jak rozkładam i jak filcuję, aby płatki na kwiaty były cieniutkie, ale jednocześnie stabilne i trwałe.

Nauczysz się jak trwale łączyć ze sobą płatki, aby powstał z nich wyjątkowy kwiat. Uczę na przykładzie róży, ale technikę tę możesz zastosować tworząc dowolnie wybrane kwiaty.

jak filcować na sucho cieniowane płatki róży
lekcja 4 jak filcować na sucho różę - warsztaty wideo dla początkujących

7. Poznasz technikę filcowania na mokro podwójnych kwiatów

filcowanie na mokro podwojnych kwiatow lekcje wideo

Filcowanie na mokro podwójnych kwiatów to jeszcze kolejny stopień „wtajemniczenia” w technikach tworzenia kwiatów i filcowania na mokro. Tę technikę wykorzystasz do bardziej rozbudowanych kwiatowych broszek lub naszyjników filcowych, ale w przyszłości także do bardziej zaawansowanych form przestrzennych (już nie tylko kwiatowych).

Dzięki poznanej podczas tej Lekcji technice – poznasz zasadę wykorzystywaną podczas tworzenia form przestrzennych. Ta wiedza przyda się np do filcowania płaskorzeźb lub form 3D na torebkach, szalach czy kapeluszach filcowych.

8 i 9. Nauczysz się tworzyć świąteczne ozdoby
technikami filcowania na mokro oraz na sucho

Pisanki lub bombki choinkowe na bazie styropianowej najczęściej wykonywane są techniką filcowania na sucho. I oczywiście poznasz też tę technikę, bo to dzięki niej możemy rysować precyzyjne rysunki i wzory na naszych ozdobach.

Ale podczas tego warsztatu – nauczysz się także jak filcować ozdoby świąteczne na mokro – co bardzo przyspiesza pracę i pozwala w krótkim czasie wykonać wiele pisanek lub bombek. A najpiękniejsze i dosłownie niepowtarzalne prace powstaną – jak połączysz ze sobą obie te techniki!

jak filcować pisanki
kurs wideo jak filcować na mokro pisanki i bombki choinkowe na bazie styropianowej
kurs wideo jak filcować na mokro pisanki i bombki choinkowe na bazie styropianowej
kurs wideo jak filcować na sucho pisanki i bombki choinkowe na bazie styropianowej
filcowanie dla początkujących ozdób choinkowych

10. Nauczysz się tworzyć filcowe obrazy

jak filcować na mokro i na sucho obrazy, miniatury i materiały - warsztaty dla początkujących
jak zrobić filcowy obraz - nauka filcowania krok po kroku

W ostatniej Lekcji poznasz techniki rozkładania wełny, dzięki którym nauczysz się tworzyć filcowe obrazy.

Nauczysz się jak rozkładać wełnę i jak filcować, aby stworzyć idealnie równy i stabilny materiał..  ta umiejętność – oprócz oczywiście tworzenia obrazów – przyda Ci się do ogromu innych wyrobów – począwszy od serwetek czy obrusów na stół, po narzuty, dywaniki lub materiały z których będziesz zmogła później coś uszyć! 

Dowiesz się także:
– jak układać wełnę i jak filcować, aby brzegi obrazka były równe i aby nie pofalowały się podczas filcowania.
– Jak „malować wełną
, w zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać..
– Jakie znaczenie ma układanie wełny w stosunku do tego, jak planujemy oprawić lub wyeksponować nasz obraz.
– Jakimi dodatkami zróżnicujemy sobie faktury naszych obrazów
– Jak filcować większe formy – w tej Lekcji poznasz nowe techniki filcowania, stosowane przy większych, zaawansowanych formach filcowych
– Jak ułatwiać sobie pracę podczas prowadzenia warsztatów
i wiele innych wskazówek..

Kiedy i jak działamy?

 • OD RAZU po dołączeniu do Warsztatów – otrzymujesz dostęp do wszystkich wspomnianych wyżej kursów filcowania na mokro i na sucho. Znajdują się tam również informacje o materiałach do filcowania oraz link do zamkniętej grupy kursowej
 • Wchodząc do grupy (lub na platformę) – będzie tam już czekały na Ciebie wszystkie kursy, więc od razu będziesz mogła zacząć przerabiać te Lekcje – o dowolnej dla Ciebie porze i w odpowiednim dla Ciebie tempie 
 • Będę w grupie kursowej z Wami i do Waszej dyspozycji. Jeżeli będziesz miała jakiekolwiek pytania – w każdej chwili możesz zadać je w grupie kursowej.
 • Będą także dodatkowe live z sesjami pytań i odpowiedzi – gdzie rozwijam tematy lub wątpliwości pojawiające się w komentarzach

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – napisz do mnie na: biuro@pracowniakreatywnosci.plprzed 

jak zrobic bizuterie jak zamontowac zapiecia na co nawlekac jak zrobic kolczyki kurs wideo online

Opinie Kursantek:

Więcej opinii przeczytasz w zakładce OPINIE.

jak filcować na mokro szal - kursy wideo od podstaw dla początkujących w szkole filcowania

Kilka słów o mnie

Nazywam się Justyna Wróbel-Mikołajczyk.
Od ponad 15 lat tworzę filcowe rękodzieło, które sprzedaję na cały świat. Przez wiele lat tworzyłam filcową biżuterię, szale, torebki, czapki, kapelusze.. Teraz specjalizuję się przede wszystkim w szalach filcowych oraz jedwabno – filcowych, choć w głowie pomysłów mam więcej niż czasu na ich realizację. Uwielbiam filcować także obrazy i płaskorzeźby filcowe.

Prowadzę warsztaty indywidualne oraz grupowe. W mojej pracowni w Bielsku-Białej oraz wyjazdowe.

Jestem współautorką 4 książek instruktażowych z serii Magia filcowania.

Prowadzę Pracownię Kreatywności, sklep internetowy Zafilcowana.pl oraz Wirtualną Szkołę Filcowania, w ramach której zapraszam Cię na Warsztaty (online) Podstaw Filcowania.

Jaka jest wartość poszczególnych Lekcji ?

  • Lekcja o filcowaniu na mokro elementów biżuterii – wartość 147 zł
  • Lekcja o filcowaniu na sucho aplikacji na ubraniach – wartość 147 zł
  • Lekcja o łączeniu technik – wartość 127 zł
  • Lekcja o tworzeniu biżuterii z półfabrykatów jubilerskich – wartość 147 zł
  • Bonus w postaci 10% rabatu na zakup półfabrykatów jubilerskich w sklepie passionroom – bezcenny 🙂
  • Lekcja o filcowaniu na mokro kwiatów – wartość 157 zł
  • Lekcja o filcowaniu na sucho kwiatów – wartość 157 zł
  • Lekcja o filcowaniu na mokro podwójnych kwiatów – wartość 187 zł
  • Lekcje o filcowaniu na mokro oraz na sucho pisanek i bombek choinkowych – wartość 297 zł
  • Lekcja o filcowaniu na mokro oraz na sucho obrazów – wartość 297 zł
  • moja pomoc i wsparcie w grupie oraz energia grupy – bezcenne 🙂

Razem: 1 663 zł

 

Skorzystaj z PROMOCJI i dołącz za 997 zł

Najczęściej zadawane PYTANIA:

Na czym polegają te Warsztaty (online) Podstaw Filcowania?

Na nauce filcowania na mokro oraz na sucho i to bez wychodzenia z domu!

Otrzymasz dostęp do kursów wideo, dzięki którym nauczysz się krok po kroku jak tworzyć filcowe rękodzieło. Dowiesz się o rodzajach wełen, o technikach filcowania i wspólnie z kursami zaczniesz tworzyć filcową biżuterię, kwiaty, aplikacje na ubraniach, ozdoby świąteczne.. a nawet obrazy.

Działamy także w grupie kursowej na facebook’u (jest to grupa zamknięta, tylko dla uczestników tych Warsztatów).

A jak ktoś nie ma konta na facebook’u?

Wszystkie kursy, które pojawiają się w grupie – są umieszczone także na platformie kursowej. Dodatkowe wideo, które się pojawi w między czasie, na przykład nagranie live z sesji pytań i odpowiedzi – również. Masz więc dostęp do kursów w obu tych miejscach i od Ciebie zależy, czy wolisz uczyć się sama – przez platformę kursową, czy w grupie, razem z innymi kursantkami.

Czego dokładnie nauczę się podczas tych Warsztatów?

Przerobisz 10 kursów z podstaw filcowania na mokro i sucho, a konkretnie nauczysz się:

 1. Filcowania na mokro elementów biżuterii
 2. Filcowania na sucho aplikacji na ubraniach
 3. Łączenia obu tych technik
 4. Tworzeniu biżuterii z ufilcowanych wcześniej elementów oraz półfabrykatów jubilerskich. Przy okazji otrzymasz też Bonus w postaci 10% rabatu na zakup półfabrykatów jubilerskich w sklepie internetowym passionroom
 5. Filcowania na mokro kwiatów
 6. Filcowania na sucho kwiatów
 7. Filcowania na mokro podwójnych kwiatów
 8. Filcowania na sucho pisanek i bombek choinkowych
 9. Filcowania na mokro pisanek i bombek choinkowych
 10. Filcowania obrazów

Jak wyglądają takie warsztaty? Czy trzeba być na żywo?

Wszystkie kursy są nagrane. W tych lekcjach dokładnie pokazuję krok po kroku jak tworzyć dane wyroby, wszystko po kolei tłumacząc. I w związku z tym, że te kursy są już nagrane – nie trzeba być w grupie o konkretnej godzinie, ani nawet w konkretny dzień.

Dostęp do wszystkich kursów otrzymujesz od razu po zaksięgowaniu wpłaty.

Sugeruję przerabiać 1 temat dziennie, ale to od Ciebie będzie zależało, kiedy i w jakim tempie będziesz uczyć się i tworzyć.

Jeżeli będziesz przerabiać codziennie jedną Lekcję, filcując każdego dnia kolejne wyroby, ale robiąc sobie przerwy na weekendy – przerobienie tych kursów zajmie Ci około dwa tygodnie.

Jeżeli nie możesz działać codziennie – to też jest ok. Taka forma (nagranych lekcji) oraz bezterminowy dostęp do grupy oraz platformy kursowej jest właśnie po to – aby każdy mógł uczyć się w swoim własnym tempie i o dowolnej dla siebie porze.

Nie wiem nic o filcowaniu, ani o materiałach, które będą mi potrzebne. Jak się przygotować do zajęć?

Spokojnie, nie musisz się o nic martwić.

Wszystkie informacje znajdują się we wstępnych wideo… czyli zanim zaczniesz naukę – na platformie oraz w grupie kursowej znajdziesz także wideo o materiałach i narzędziach do filcowania. 

Otrzymasz także listę materiałów, które używałam podczas nagrywania tych Lekcji oraz podkreślone tylko te rzeczy, które są niezbędne, aby zacząć.

Zależy mi na tym, abyś zaczęła uczyć się i działać. Nie trzeba inwestować w duże ilości wełen, wymyślne dodatki czy często niepotrzebne (szczególnie na początku) narzędzia. Napiszę Ci więc, co jest niezbędne i wystarczające do przerobienia tych Lekcji, a jeżeli dana technika filcowania Cię wciągnie – sama już po przerobieniu kursów będziesz wiedziała, czego Ci trzeba.

Ile kosztuje udział w tych Warsztatach?

Możesz dołączyć TERAZ za 997 zł

Natomiast wartość wszystkich kursów, które wchodzą w skład tych Warsztatów wynosi 1 663 zł!

Jest więc to okazja, aby nauczyć się wszystkiego na temat podstaw filcowania na mokro i sucho.

Dodatkowym bonusem jest praca w grupie, działanie w gronie twórczych Kobiet oraz moja pomoc i wsparcie.

Kolejną oszczędnością jest fakt, że wszystkie kursy przerabiasz we własnym domu, bez konieczności dojazdu na warsztaty stacjonarne.

Czy będą planowane kolejne edycje? Teraz nie mam czasu na naukę, chciałabym zacząć za kilka tygodni lub miesięcy.

Dołączyć możesz w każdej chwili, ale nie gwarantuję, że promocja nadal będzie aktualna.

Natomiast lubię dodawać do tego Pakietu kursów kolejne Lekcje (tak było w przypadku kursów o filcowaniu obrazów oraz ozdób świątecznych). Jeżeli będą dochodzić kolejne Lekcje – cena całego pakietu także BĘDZIE WZRASTAĆ, dlatego warto dołączyć już teraz, aby skorzystać (dołączając raz – otrzymujesz wszystkie kursy, które dochodzą do Pakietu).

Nie musisz się martwić, jeżeli nie masz teraz czasu na naukę, bo do kursów otrzymujesz nielimitowany czasowo dostęp, więc możesz zacząć przerabiać te Lekcje wtedy, kiedy będziesz mieć na to czas.

Dołącz do Warsztatów w niższej cenie:

Scroll to Top