Ruszyły już
Warsztaty (online) Podstaw Filcowania

Jeżeli chcesz wziąć udział w kolejnej edycji - koniecznie zapisz się na listę oczekujących:

Przejdziemy razem krok po kroku przez podstawy filcowania na mokro oraz na sucho

Co to są Warsztaty (online) Podstaw Filcowania?

 • spotykamy się w zamkniętej grupie na Facebook’u
 • w ciągu kilku lub kilkunastu dni (to od Ciebie zależy w jakim czasie przerobisz te Lekcje) nauczysz się krok po kroku jak tworzyć filcową biżuterię, kwiaty, aplikacje na ubraniach, ozdoby świąteczne oraz (to nowość w tej edycji!) – filcowe obrazy
 • jeżeli nie masz konta na facebook’u – to nic, wszystkie kursy będą dostępne także na platformie kursowej
 • zachęcam do udziału na żywo, bo wtedy skorzystasz najwięcej (sesje pytań i odpowiedzi, moje wsparcie), ale jeżeli masz już inne plany na ten czas – kursy będą nagrane, więc będziesz mogła obejrzeć lekcje w późniejszym terminie, w dogodnym dla Ciebie czasie i odpowiednim dla Ciebie tempie
pasmo wełny czesankowej, jego cieńsza i gruba część

Co da Ci udział w Warsztatach (online) Podstaw Filcowania?

1. Nauczysz się filcować na mokro elementy biżuterii

Pierwszego dnia kursu poznasz technikę, dzięki której z wełny czesankowej oraz wełny zgrzebnej (uczę na obu przykładach) nauczysz się tworzyć kulki, dredy i inne formy biżuterii.

Częstym problemem podczas filcowania kulek lub dredów są „nierówności i szczelinki”, które powstają podczas filcowania. Dzięki tej lekcji nauczysz się jak łączyć wełnę i jak filcować, aby Twoje korale i filcowe sznurki były idealnie równe.  Ponadto pokazuję jak łączyć różne kolory wełen, dzięki czemu nauczysz się tworzyć zarówno jednokolorowe jak i wielokolorowe elementy.

2. Nauczysz się tworzyć filcowe aplikacje na ubraniach techniką filcowania na sucho

Drugiego dnia poznasz technikę filcowania na sucho, czyli tak zwaną technikę igłową.

Uczę na przykładzie beretów, bo jest to wygodna, nieduża forma, ale tę technikę z powodzeniem można zastosować także na innych materiałach czy częściach garderoby. Doskonale do tego nadają się płaszcze, żakiety, grubsze spódnice, bluzki, szaliki, czapki, filcowe torebki (niekoniecznie filcowane, po prostu uszyte z filcu technicznego)… Niektórzy filcują nawet na T-shirt’ach. Jak zawsze – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! 🙂

Ta technika sprawdza się idealnie do ozdabiania naszych ubrań, ale jest też doskonałym sposobem na ich ratowanie.  Wystarczy nafilcować aplikację na plamkę, której nie można już sprać, lub dziurkę. Uratujemy w ten sposób ulubione ubrania, jednocześnie sprawiając, że będą niepowtarzalne.

jak filcowac kwiaty na czapce berecie i innych materialach kursy filcowania na sucho online

3. Nauczysz się łączyć techniki filcowania na mokro oraz na sucho

filcowanie motywu kwiatowego kwiatek ludowy filcowany na sucho szkola filcowania kursy online

Pomimo, że techniki filcowania na mokro i na sucho są od siebie totalnie różne – warto znać je obie. Po pierwsze dlatego, że w większości przypadków różne prace powstają i uzyskamy różne efekty stosując każdą z tych technik.. a po drugie dlatego, że warto je ze sobą łączyć, bo doskonale się uzupełniają. 

W tej Lekcji wykorzystamy powstałe pierwszego dnia kulki oraz wiedzę z dnia drugiego, aby „wyhaftować” techniką filcowania igłowego aplikacje na naszych kulkach czy filcowych sznurach.

4. Nauczysz się tworzyć biżuterię z koralików i półfabrykatów jubilerskich

Tutaj znowu przydadzą się wykonane pierwszego dnia elementy biżuterii – bo będziemy tworzyć z nich już gotowe i konkretne wyroby!

Dowiesz się jak i czym najwygodniej nawlekać filcowane kulki na wstążkę, linkę jubilerską czy woskowany sznurek. Jak zakończyć naszyjniki i jak zamontować zapięcia. Nauczysz się wykonywać kolczyki. Omawiam przy tym różne półfabrykaty jubilerskie, między innymi łapaczki, kulki zaciskowe, końcówki, karabińczyki, federingi, bigle, ogniwka, szpilki i inne…

Dzięki tej lekcji nauczysz się jak profesjonalnie wykończyć ufilcowane przez siebie elementy biżuterii, ale wykorzystasz także tę wiedzę do tworzenia innej, niekoniecznie filcowej biżuterii oraz do naprawy tego, co masz w swoich biżuteryjnych szkatułkach i czeka od lat na naprawienie…

jak robić biżuterię filcową - kurs wideo dla początkujących

5. Nauczysz się wykonywać kwiaty techniką filcowania NA MOKRO

gotowy filcowy kwiatek ręcznie filcowany - kursy wideo dla początkujących

Filcowane na mokro kwiaty to taki etap przejściowy pomiędzy podstawami filcowania, a formami zaawansowanymi. Z jednej strony – to wciąż niewielka forma. Nie potrzebujemy zbyt wiele wełny, ani zbyt wiele czasu na ich wykonanie… więc jest krótka droga od nauki do wprawy w filcowaniu kwiatów. Z drugiej jednak strony – filcując kwiaty – łączymy ze sobą dwa osobne elementy: łodygę (czyli filcowego „dredzika”) oraz wstępnie sfilcowane płatki. I naczęściej tutaj pojawiają się problemy. Ale pułapek może być wiele.

A to łodyga nie połączyła się z płatkami… a to płatki wyszły za cienkie, więc dziurawe… a to zbyt grube, przez co kwiat nie ma w sobie tej naturalnej lekkości… lub też są zbyt długie i niekształtne.. a to środek kwiatka jest zbyt gruby, przez co nie da się uzyskać ładnego kształtu.. a to cała czesanka jedwabna (która przecież miała być piękną połyskującą ozdobą) odpadła z płatków… lub też tak mocno się przyfilcowała, że zupełnie zniknęła… a to kwiat nie utrzymuje upragnionego kształtu… albo też niby jest przestrzenny, ale wygląda płasko i mało plastycznie.. 

Dlatego też nauczysz się jak układać wełnę i jak filcować na mokro kwiaty, aby nie popełniać powyższych błędów. Dzięki tej lekcji stworzysz kwiaty o cieniutkich połyskujących czesanką jedwabną płatkach.

6. Nauczysz się także wykonywać kwiaty techniką filcowania NA SUCHO

Filcowane „na sucho” kwiaty, to kolejny stopień „wtajemniczenia” po filcowaniu aplikacji na tkaninach, ale też doskonały punkt startowy w technice igłowej. Jest to też idealne uzupełnienie do filcowania „na mokro” kwiatów – wszystko to, czego nie ufilcujesz „na mokro” – wykonasz w technice „na sucho”… i właśnie filcowa róża jest tego idealnym przykładem.

Dzięki tej lekcji nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz wiedzieć, aby filcować kwiaty techniką igłową, czyli tak zwaną techniką filcowania „na sucho”.

Nauczę Cię jak łączyć, mieszać i rozkładać kolory, aby płatki kwiatów były cieniowane.

Często popełnianym błędem podczas filcowania na sucho kwiatów jest filcowanie zbyt cienkich, przez co dziurawych i nietrwałych płatków… lub przeciwnie – zbyt grubych i topornych. Pokażę Ci jak rozkładam i jak filcuję, aby płatki na kwiaty były cieniutkie, ale jednocześnie stabilne i trwałe.

Nauczysz się jak trwale łączyć ze sobą płatki, aby powstał z nich wyjątkowy kwiat. Uczę na przykładzie róży, ale technikę tę możesz zastosować tworząc dowolnie wybrane kwiaty.

lekcja 4 jak filcować na sucho różę - warsztaty wideo dla początkujących

7. Poznasz technikę filcowania na mokro podwójnych kwiatów

filcowanie na mokro podwojnych kwiatow lekcje wideo

Filcowanie na mokro podwójnych kwiatów to jeszcze kolejny stopień „wtajemniczenia” w technikach tworzenia kwiatów i filcowania na mokro. Tę technikę wykorzystasz do bardziej rozbudowanych kwiatowych broszek lub naszyjników filcowych, ale w przyszłości także do bardziej zaawansowanych form przestrzennych (już nie tylko kwiatowych).

8 i 9. Nauczysz się tworzyć świąteczne ozdoby
technikami filcowania na mokro oraz na sucho

Pisanki lub bombki choinkowe na bazie styropianowej najczęściej wykonywane są techniką filcowania na sucho.

Ale podczas tego warsztatu – nauczysz się jak filcować ozdoby świąteczne zarówno na sucho, jak i na mokro. A najpiękniejsze i dosłownie niepowtarzalne prace powstaną – jak połączysz ze sobą obie te techniki!

jak filcować pisanki

10. Nauczysz się tworzyć filcowe obrazy

jak filcować na mokro i na sucho obrazy, miniatury i materiały - warsztaty dla początkujących

Podczas tej edycji warsztatów dojdzie jeszcze jeden warsztat – o filcowaniu na mokro oraz na sucho obrazów.

Nauczysz się jak rozkładać wełnę i jak filcować, aby stworzyć idealnie równy i stabilny materiał..  ta umiejętność – oprócz oczywiście tworzenia obrazów – przyda Ci się do ogromu innych wyrobów – począwszy od serwetek czy obrusów na stół, po narzuty, dywaniki lub materiały z których będziesz zmogła później coś uszyć!

W tej Lekcji dojdą jeszcze inne dodatki do filcowania, dzięki którym będziesz mogła jeszcze bardziej różnicować struktury swoich prac.

Kiedy i jak działamy?

 • Ruszamy 15 września, ale zapisz się już teraz, bo…
 • Pod koniec sierpnia lub początkiem września (zależnie od tego, kiedy dołączysz do Warsztatów) – wyślę Ci mailem informacje odnośnie wełen, dodatków i narzędzi do filcowania, abyś wiedziała w co warto się zaopatrzyć (a w co absolutnie nie warto) oraz link do zamkniętej grupy kursowej.
 • Do grupy wejdziesz 15 września rano.. i tego dnia spotkamy się na live (ale nie musisz być „na żywo”, jeżeli ten termin Ci nie pasuje)
 • Jeżeli nie masz konta na facebook’u (choć bardzo polecam pracę w grupie) – wszystkie kursy będą dostępne także na platformie kursowej
 • Wchodząc do grupy (lub na platformę) – będzie tam już dostępnych 9 Lekcji, więc od razu będziesz mogła zacząć przerabiać te Lekcje – o dowolnej dla Ciebie porze i w odpowiednim dla Ciebie tempie 
 • Przez te dni, oprócz konkretnych kursów – będę z Wami i do Waszej dyspozycji. Jeżeli coś będzie nie tak – w każdej chwili możesz zadawać w grupie pytania
 • Będą także dodatkowe live z sesjami pytań i odpowiedzi – gdzie rozwijam tematy lub wątpliwości pojawiające się w komentarzach
 • Po przerobieniu kursów – udostępnię jeszcze dodatkowe Lekcje o filcowaniu na mokro oraz na sucho obrazów
 • Wszystkie kursy zostają w grupie, więc jeżeli nie możesz być z nami na bieżąco – możesz przerobić sobie materiał w późniejszym terminie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – napisz do mnie na: biuro@pracowniakreatywnosci.pl

jak zrobic bizuterie jak zamontowac zapiecia na co nawlekac jak zrobic kolczyki kurs wideo online

Opinie Kursantek:

jak filcować na mokro szal - kursy wideo od podstaw dla początkujących w szkole filcowania

Kilka słów o mnie

Nazywam się Justyna Wróbel-Mikołajczyk.
Od ponad 14 lat tworzę filcowe rękodzieło, które sprzedaję na cały świat. Specjalizuję się przede wszystkim w szalach filcowych oraz jedwabno – filcowych, choć w głowie pomysłów mam więcej niż czasu na ich realizację. Uwielbiam filcować także obrazy i płaskorzeźby filcowe.

Prowadzę warsztaty indywidualne oraz grupowe. W mojej pracowni w Bielsku-Białej oraz wyjazdowe.

Jestem współautorką 4 książek instruktażowych z serii Magia filcowania.

Prowadzę Pracownię Kreatywności, sklep internetowy Zafilcowana.pl oraz Wirtualną Szkołę Filcowania, w ramach której zapraszam Cię na Warsztaty (online) Podstaw Filcowania.

Jaka jest wartość poszczególnych Lekcji ?

  • Lekcja o filcowaniu na mokro elementów biżuterii – wartość 135 zł
  • Lekcja o filcowaniu na sucho aplikacji na ubraniach – wartość 135 zł
  • Lekcja o łączeniu technik – wartość 115 zł
  • Lekcja o tworzeniu biżuterii z półfabrykatów jubilerskich – wartość 135 zł
  • Bonus w postaci 10% rabatu na zakup półfabrykatów jubilerskich w sklepie passionroom – bezcenny 🙂
  • Lekcja o filcowaniu na mokro kwiatów – wartość 145 zł
  • Lekcja o filcowaniu na sucho kwiatów – wartość 145 zł
  • Lekcja o filcowaniu na mokro podwójnych kwiatów – wartość 165 zł
  • Lekcja o filcowaniu na sucho pisanek i bombek choinkowych – wartość 135 zł
  • Lekcja o filcowaniu na mokro pisanek i bombek choinkowych – wartość 135 zł
  • Nowość w tej edycji Warsztatów: Lekcja o filcowaniu na mokro oraz na sucho obrazów – wartość 295 zł
  • moja pomoc i wsparcie w grupie oraz energia grupy – bezcenne 🙂

Razem: 1 540 zł

Biorąc udział w Warsztatach (online) Podstaw Filcowania – oszczędzasz prawie 90%!!!

Najczęściej zadawane PYTANIA:

Na czym polegają te Warsztaty (online) Podstaw Filcowania?

Na nauce filcowania na mokro oraz na sucho i to bez wychodzenia z domu!

Otrzymasz dostęp do kursów wideo, dzięki którym nauczysz się krok po kroku jak tworzyć filcowe rękodzieło. Dowiesz się o rodzajach wełen, o technikach filcowania i zaczniesz tworzyć filcową biżuterię, kwiaty, aplikacje na ubraniach, ozdoby świąteczne.. a nawet obrazy.

Działamy w grupie kursowej na facebook’u (jest to grupa zamknięta, tylko dla uczestników tych Warsztatów) i od 15 września rusza druga edycja, do której można jeszcze dołączyć.

A jak ktoś nie ma konta na facebook’u?

Wszystkie kursy, które pojawiają się w grupie – są umieszczone także na platformie kursowej. Dodatkowe wideo, które się pojawi w między czasie, na przykład nagranie live z sesji pytań i odpowiedzi – również. Masz więc dostęp do kursów w obu tych miejscach i od Ciebie zależy, czy wolisz uczyć się sama – przez platformę kursową, czy w grupie, razem z innymi kursantkami.

Czego dokładnie nauczę się podczas tych Warsztatów?

Przerobisz 10 kursów z podstaw filcowania na mokro i sucho, a konkretnie nauczysz się:

 1. Filcowania na mokro elementów biżuterii
 2. Filcowania na sucho aplikacji na ubraniach
 3. Łączenia obu tych technik
 4. Tworzeniu biżuterii z ufilcowanych wcześniej elementów oraz półfabrykatów jubilerskich. Przy okazji otrzymasz też Bonus w postaci 10% rabatu na zakup półfabrykatów jubilerskich w sklepie internetowym passionroom
 5. Filcowania na mokro kwiatów
 6. Filcowania na sucho kwiatów
 7. Filcowania na mokro podwójnych kwiatów
 8. Filcowania na sucho pisanek i bombek choinkowych
 9. Filcowania na mokro pisanek i bombek choinkowych
 10. Nowość w tej edycji Warsztatów: filcowania obrazów

Jak wyglądają takie warsztaty? Czy trzeba być na żywo?

Wszystkie kursy są nagrane. W tych lekcjach dokładnie pokazuję krok po kroku jak tworzyć dane wyroby, wszystko po kolei tłumacząc. I w związku z tym, że te kursy są już nagrane – nie trzeba być w grupie o konkretnej godzinie, ani nawet w konkretny dzień.

Zaczynamy 15 września live’em powitalnym, w którym wszystko objaśnię, ale ten live też zostanie nagrany i będzie go można zobaczyć w późniejszym terminie.

Pierwsze 9 kursów będzie już na Ciebie czekało w grupie oraz na platformie kursowej.

Sugeruję przerabiać 1 temat dziennie, ale to od Ciebie będzie zależało, kiedy i w jakim tempie będziesz uczyć się i tworzyć.

Jeżeli będziesz przerabiać codziennie jedną Lekcję, filcując każdego dnia kolejne wyroby, ale robiąc sobie przerwy na weekendy – przerobienie tych kursów zajmie Ci około dwa tygodnie. I mniej więcej po takim czasie pojawi się w grupie oraz na platformie kursowej dziesiąta, ostatnia Lekcja o filcowaniu obrazów.

Jeżeli nie możesz działać codziennie – to też jest ok. Taka forma (nagranych lekcji) oraz bezterminowy dostęp do grupy oraz platformy kursowej jest właśnie po to – aby każdy mógł uczyć się w swoim własnym tempie i o dowolnej dla siebie porze.

Jeżeli chcesz działać szybciej – poświęcając, na przykład weekend, na naukę filcowania od rana do wieczora – to też jest ok. Każdy ma swoje własne tempo pracy.

Nie wiem nic o filcowaniu, ani o materiałach, które będą mi potrzebne. Jak się przygotować do zajęć?

Spokojnie, nie musisz się o nic martwić.

Końcem sierpnia lub początkiem września otrzymasz ode mnie maila z informacją o materiałach do filcowania. Wyślę Ci linki do filmów, które warto, abyś obejrzała przed rozpoczęciem Warsztatów, a opowiadam w nich o rodzajach wełen, dodatkach czy narzędziach do filcowania.

Otrzymasz także listę materiałów, które używałam podczas nagrywania tych Lekcji oraz podkreślone tylko te rzeczy, które są niezbędne, aby zacząć.

Zależy mi na tym, abyś zaczęła uczyć się i działać. Nie trzeba inwestować w duże ilości wełen, wymyślne dodatki czy często niepotrzebne (szczególnie na początku) narzędzia. Napiszę Ci więc co jest niezbędne i wystarczające do przerobienia tych Lekcji, a jeżeli dana technika filcowania Cię wciągnie – sama już po przerobieniu kursów będziesz wiedziała, czego Ci trzeba.

Ile kosztuje udział w tych Warsztatach?

Udział w drugiej edycji kosztuje 195 zł.

Natomiast wartość wszystkich kursów, które wchodzą w skład tych Warsztatów wynosi 1 540 zł!

Jest więc to wyjątkowa okazja, aby skorzystać i nauczyć się wszystkiego na temat podstaw filcowania na mokro i sucho, za ułamek wartości tych kursów.

Dodatkowym bonusem jest praca w grupie, działanie w gronie twórczych Kobiet oraz moja pomoc i wsparcie.

Kolejną oszczędnością jest fakt, że wszystkie kursy przerabiamy we własnym domu, bez konieczności dojazdu na warsztaty stacjonarne.

Czy będą planowane kolejne edycje? Teraz nie mam czasu na naukę, chciałabym zacząć za kilka tygodni lub miesięcy.

Prawdopodobnie będą kolejne edycje, ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy.

Wiem natomiast, że ich cena nigdy nie będzie niższa niż jest teraz.. a jeżeli będą dochodzić do programu Warsztatów kolejne kursy (tak jak jest teraz – do drugiej edycji dochodzą Lekcje o filcowaniu obrazów) – cena udziału w Warsztatach będzie wzrastać.

Ponadto – jeżeli raz dołączysz do Warsztatów Podstaw Filcowania – wszystkie kolejne kursy, które będą pojawiać się w przyszłości – otrzymujesz automatycznie, w prezencie 😁 (tak jak Kursantki I edycji otrzymują w prezencie kurs o filcowaniu obrazów 🥰 )

Wszystkie kursy są nagrane i zostają w grupie oraz na platformie kursowej, więc możesz ruszyć z nauką od razu 15 września.. a możesz też zacząć działać za kilka tygodni, czy miesięcy.

Zapisz się na listę oczekujących i nie przegap kolejnej edycji!

Scroll to Top