PRZESTRZENNE KWIATY FILCOWANE TECHNIKĄ
„NA MOKRO”

filcowanie na mokro podwojnych kwiatow lekcje wideo

Przestrzenne, a w zasadzie podwójne kwiaty, bo przestrzennymi możemy też nazwać te, które mają tylko jeden rząd płatków ...

… a te mają dwa rzędy. A mogą mieć też więcej, jeżeli tak zaplanujemy. 

jak filcować na mokro podwójne kwiaty kursy wideo o filcowaniu

Nie musi być ich też taka sama ilość. Płatków w danym rzędzie może być więcej lub mniej... jak zawsze – wszystko zależy od naszego projektu.

Zdjęcie powyżej przedstawia naszyjnik kwiatowy z podwójnym kwiatem, gdzie drugi rząd stanowią trzy zielone listki. Koncepcji i wariacji jest jak zawsze masa! 

Ta technika sprawdza się również w filcowaniu kwiatów typu słoneczniki. Tylko kształt i proporcje się zmieniają.

Sprawdza się również w formach zaawansowanych, np jako przestrzenny kwiatowy dekor na przodzie filcowej torebki (uczyłam, jak wykonać taką torebkę w jednym z rozdziałów książki Magia filcowania: torebki”).

przestrzenny podwójny filcowy kwiat obraz filcowy płaskorzeźba filcowa

A tu mój ulubiony obraz z motywem inspirowanym makiem. Pracując nad tym obrazem wykorzystałam tę samą technikę, którą stosuję przy filcowaniu podwójnych kwiatów, tylko skala była inna – wiadomo 🙂

Dlaczego o tym mówię?

Bo to właśnie kurs wideo o filcowaniu na mokro podwójnych kwiatów dodałam do Kwiatowego Pakietu Premium.

jak filcować przestrzenne kwiaty kursy wideo warsztaty online

Kwiatowy Pakiet - czyli wszystko o filcowaniu kwiatów!

Tak! Taki właśnie był plan, aby zebrać w jedno miejsce:

  • kurs wideo o filcowaniu na mokro kwiatów (to LEKCJA 3, w sumie 4 filmy)
  • kurs wideo o filcowaniu na sucho kwiatów (to LEKCJA 4, w sumie 3 filmy)
  • i kolejny stopień wtajemniczenia filcowania na mokro – czyli wspomniane kursy wideo o podwójnych kwiatach (w sumie trzy filmy), dostępne tylko w ramach KWIATOWEGO PAKIETU PREMIUM.

Zwiastun przedstawiający fragmenty wszystkich tych kwiatowych lekcji zobaczysz tutaj:

Jeżeli chcesz tworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne kwiaty – Kwiatowy Pakiet Premium będzie dla Ciebie idealny. Nauczysz się filcować je na mokro oraz na sucho (te dwie techniki dają zupełnie inne efekty) – a najcudowniej jest znać je obie, bo wtedy możesz zrobić w temacie kwiatów DOSŁOWNIE WSZYSTKO! Serio!

Wyobraź sobie, że w technice filcowania na mokro tworzysz płatki… cieniuteńkie, ale jednocześnie trwałe, a do tego cudnie połyskujące czesanką jedwabną… po czym po wypłukaniu ich i wyschnięciu – w razie potrzeby wycinasz dowolne kształty (lub nie wycinasz, jeżeli filcowałaś je od razu z takich kształtach jakich potrzebujesz) i łączysz (np w  kształt róży) wykorzystując umiejętności poznane w technice filcowania igłowego. 

Stosując tylko jedną z tych dwóch technik, nie jesteś w stanie tego wykonać, ale znając je obie – stworzysz niepowtarzalne kwiaty bez najmniejszego problemu.

I żeby podnieść jeszcze poprzeczkę i nauczyć Cię kolejnego stopnia wtajemniczenia w filcowaniu na mokro – dodałam do Kwiatowego Pakietu Premium kurs o filcowaniu podwójnych kwiatów, o których pisałam wyżej. To otworzy Ci oczy na zupełnie nowe projekty 😁, sama zobaczysz 😁

Tyle na dziś
Pozdrawiam filcowo ❤️
Justyna Wróbel Mikołajczyk

Jeżeli jesteś zainteresowana technikami filcowania i chcesz otrzymywać informacje na temat tej cudnej techniki oraz z okazji premier nowych kursów wideo – koniecznie zapisz się do Newslettera Szkoły Filcowania. Tylko dla osób zapisanych na tę listę są DODATKOWE rabaty z okazji premiery lekcji, więc warto 🙂

Podziel się wpisem

Scroll to Top