PRZEDSPRZEDAŻ KURSÓW WIDEO O FILCOWANIU OBRAZÓW I PŁASKORZEŹB

warsztaty filcowaniu obrazow (4) (1)

Dziś przychodzę z nowinami – mianowicie ruszam z nagrywaniem kursów o obrazach i płaskorzeźbach… i tym samym rusza PRZEDSPRZEDAŻ tych kursów!

(Jeżeli zapisałaś się na Warsztaty (online) Podstaw Filcowania, to pierwszą część 9 Lekcji już znasz – bo dostałaś ją w prezencieale to tylko ułamek tego, co zamierzam jeszcze dla Was nagrać w temacie filcowania obrazów.)

Plan najnowszych kursów:

LEKCJA 9 - Filcowanie na mokro obrazka oprawianego w ramkę lub ramkę z passe-partout.

Pierwsza część tej Lekcji to taka baza, podstawy tematu związanego z filcowaniem obrazów.

Być może tę część już znasz, bo już te wideo są nagrane i były BONUSEM do Warsztatów Podstaw Filcowania. Jeżeli nie dołączyłaś do WPF, a chciałabyś nauczyć się filcować obrazy, 

to z tej części dowiesz się:

👉 jak rozkładać wełnę i jak filcować, aby obrazek był równy, miał równe brzegi (na wypadek, gdybyś jednak nie planowała go oprawiać, albo chciałabyś prowadzić warsztaty – wtedy warto, aby Twoi kursanci mieli obrazki z równymi i dopracowanymi brzegami) i aby brzegi obrazka nie falowały.

👉 jakie są różne sposoby na malowanie wełną

👉 jakie dodatki sprawdzają się w filcowaniu obrazów

👉 jak filcować większe formy – przechodzimy przez wszystkie etapy filcowania, czyli masowanie, rolowanie i rzucanie.. Jeżeli filcowałaś do tej pory tylko małe formy, to teraz poznasz techniki stosowane przy tych większych pracach (pomimo, że obrazek może być malutki, ale ta wiedza i znajomość technik jest niezbędna, jeżeli chcesz prowadzić warsztaty lub też będziesz chciała filcować w przyszłości jakikolwiek większy wyrób) 

👉 poznasz sprawdzone tipy podczas prowadzenia warsztatów, czyli różne wskazówki i rozwiązania przydatne podczas filcowania obrazów, w zależności od Twojej grupy kursantów

👉 wykończenie obrazków lub ewentualnie poprawki czy naprawy techniką igłową – jeżeli mnie znasz, to wiesz, że jestem fanką łączenia technik. 

A przy filcowaniu obrazów i łączeniu technik – można zdziałać cuda!
O ewentualnym naprawianiu czy przerabianiu nie wspominając 😉 

(ta ostatnia część tej Lekcji jest jeszcze w przygotowaniu, pozostałe wyżej wspomniane są już dostępne na Platformie Kursowej)

jak zrobić filcowy obraz - nauka filcowania krok po kroku
jak rolować obrazy i inne duże formy filcowe, filcowanie poprzez turlanie
Zdjęcia z warsztatów filcowania obrazów
Zdjęcia z warsztatów filcowania obrazów

Druga część Lekcji 9 (tego nie było w bonusie do WPF) 

zawierać będzie:

Filcowanie na mokro obrazów, które mają być NACIĄGANE na ramy.

I tu pojawia się temat obrazów, często większych (choć niekoniecznie), które chciałybyśmy nie oprawiać w takie małe ramki z passe-partout, jak widać na jednym z powyższych zdjeć, tylko np oddać do oprawienia w ramę. Albo oprawić samej, jeżeli wolisz.. na zasadzie naciągania obrazu na ramę.

W takiej sytuacji technologia tworzenia obrazów (czy płaskorzeźb) jest inna i musimy to przewidzieć przed rozpoczęciem pracy nad obrazem.

 

Z tej części dowiesz się

👉 jakie są różnice między tymi technikami

👉 jak tworzyć taki obraz, który ma być naciągnięty na ramę,  na co zwrócić uwagę, pomocne wskazówki

👉 jak tworzyć obrazy z wykorzystaniem prefilców (tu oczywiście również możemy „tradycyjnie” układać warstwy, malować wełną i wykończyć techniką igłową, jak uczę w pierwszej części tej Lekcji, ale zależy mi na tym, aby w każdej części dotyczącej filcowania obrazów pokazać Ci inne techniki i sposoby na poszczególne elementy: rozkładania wełny, grubości, tworzenie rysunku, oprawianie..

(Jeżeli przerabiałaś Lekcję 5 i temat prefilców na szalu mozaikowym jest Ci znany – nie martw się 🙂 też będę miała dla Ciebie kolejną nowość 😁 )

obrazy filcowe oprawione w ramy oparte na sztalugach

LEKCJA 10 - Filcowanie na mokro płaskorzeźb i innych form przestrzennych

Lekcja 10 poświęcona będzie płaskorzeźbom filcowanym bezszwowo na mokro.

Znajomość tej techniki przydaje się nie tylko podczas filcowania obrazów, ale też podczas filcowania szali, torebek czy czapek z motywami przestrzennymi.

Tutaj wykonam duży obraz, który tym razem nie będzie oprawiany (więc w tej Lekcji zobaczysz jak filcuje się takie duże i grube formy, które same trzymają później swój kształt), ale znowu – zawsze można łączyć poznane techniki, więc płaskorzeźby można także tworzyć w formie zarówno do naciągania na ramy (jak na zdjęciu powyżej), jak i do oprawienia w mniejsze ramki z passe-partout. 

Dowiesz się także, jak zaprojektować wcześniej taką płaskorzeźbę, bo tutaj (w przeciwieństwie do obrazów z Lekcji 9) efekt końcowy widać dopiero pod sam koniec procesu filcowania. Omówię to bardziej szczegółowo na moich przykładach i moich błędach, abyś Ty już nie musiała ich popełniać.

PAKIET PREMIUM

Jak zawsze Pakiety Premium łączą Lekcje z danego tematu (w tym wypadku Lekcję 9 i 10), a dodatkowo dołączam do Pakietu DODATKOWĄ Lekcję, która poszerza i rozwija jeszcze dany temat.

I tu temat póki co zostawiam otwarty, bo pomysłów mam kilka. 

Jednym z nich jest stworzenie w tej bonusowej Lekcji obrazu z przestrzennym kwiatem.. (przykład poniżej) innym pomysłem jest wykonanie płaskorzeźby, która łączy ze sobą poznane techniki, ale w sposób, którego do tej pory jeszcze nie pokazywałam. 

Tutaj być może zrobię ankietę lub inne głosowanie wśród osób, które kupią obrazowe Lekcje na wstępnym etapie PRZEDSPRZEDAŻY.

Niewykluczone też, że dodam obie opcje.. zobaczymy 🙂

przestrzenny podwójny filcowy kwiat obraz filcowy płaskorzeźba filcowa

Tym razem do Pakietu Premium będzie także zamknięta grupa kursowa. Uwielbiam grupy kursowe, które są przy Warsztatach Podstaw Filcowania i przy Warsztatach WSZYSTKO O SZALACH, widzę jak wiele dają.. jak Kursantki mogą się wzajemnie inspirować i wspierać, a w razie pytań czy eksperymentów – liczyć na moją pomoc.


Więc tutaj także taka grupa kursowa powstanie.

Ile kosztują Lekcje w PRZEDSPRZEDAŻY i na czym to polega?

Przedsprzedaż polega na tym, że kupujesz kurs, który jeszcze nie jest gotowy. 

Wcześniejsze Przedsprzedaże, które organizowałam były już na końcowym etapie tworzenia danej Lekcji, kiedy kursy były już nagrane i pozostawał „tylko” montaż.

Teraz PRZEDSPRZEDAŻ rusza w trakcie nagrywania, dzięki czemu mogą dochodzić kolejne tematy lub zagadnienia, w zależności od zapotrzebowania, które będę obserwować w grupie kursowej.

Przedsprzedaż będzie trwała do momentu, aż powstaną wszystkie kursy w ramach całego pakietu.. ale cena tej PRZEDSPRZEDAŻY sukcesywnie będzie wzrastać.

Jeżeli mnie znasz, to wiesz, że ZAWSZE dla pierwszych Kursantów jest NAJTANIEJ, niezależnie czy to były pierwsze edycje Warsztatów, Pakietów, pojedynczych Lekcji czy właśnie PRZEDSPRZEDAŻY. 

To też jest moje podziękowanie za zaufanie.. a w przypadku przedsprzedaży także za cierpliwość, bo na kurs będzie trzeba poczekać.

I podobnie jest teraz. W związku z tym, że kursy dopiero będą nagrywane – czas do oficjalnej premiery na pewno będzie dłuższy niż to było w poprzednich przedsprzedażach, ale za to możesz mieć wpływ na to, co pojawi się w tych kursach. 

No i jak zawsze – tak niskiej ceny, jak jest dzisiaj (i przez kolejnych kilka dni) nie będzie już nigdy.

👉 Szacowana wartość Lekcji 9 (być może będzie większa, jeżeli dojdą dodatkowe kursy) to 397 zł 

👉 Szacowana wartość Lekcji 10 (być może będzie większa, jeżeli dojdą dodatkowe kursy) to 397 zł 

👉 Szacowana wartość BONUSU, który planuję dodać do Pakietu Premium (być może będzie większa, jeżeli bonusów będzie więcej) to 397 zł

Tylko teraz  możesz mieć cały Pakiet Premium, czyli: 

  • Lekcję 9
  • Lekcję 10
  • Bonus 
  • + dostęp do zamkniętej grupy kursowej

za 297 zł 

(zamiast 1 191 zł lub więcej)

Nie chciałabym na tym etapie podawać dokładnej daty premiery, ale nagrywać będę w marcu i kwietniu, montaż planuje na kwiecień i maj i jeżeli nie dojdą dodatkowe wideo, to premierę planuję w maju. 

Planuje natomiast na bieżąco dodawać kolejne kursy, więc dołączając TERAZ – pierwsza część 9 Lekcji już na Ciebie czeka na platformie kursowej.. i stopniowo będą dochodziły kolejne.  


Na dniach powstanie grupa kursowa – link pojawi się w kursie na Platformie Szkoły Filcowania. 

Ps. Wiem, że sporo z Was czeka na kursy o filcowaniu torebek i innych form filcowanych na okrągło (mis, wazonów itp).. i one też będą 😁
W następnej kolejności.


Zdecydowałam się wcześniej na obrazy, bo wszystkie formy malarskie i rzeźbiarskie, które poznasz przy okazji tworzenia obrazów i płaskorzeźb z powodzeniem wykorzystasz przy tworzeniu torebek, mis czy nakryć głowy.. W tym następnym kursie będziesz mogła skupić się na tym, jak prawidłowo tworzyć formy filcowane na okrągło, jakie są sposoby na łączenie uchwytów, jak filcować bezszwowo itp, a całą resztę (tę część zdobniczo – dekoracyjną) będziesz już mieć opanowaną.. i znowu – łącząc różne poznane techniki będziesz mogła tworzyć cuda.

Podziel się wpisem

Scroll to Top