JAK ZAKOŃCZYĆ NASZYJNIK?
JAK ZAMONTOWAĆ ZAPIĘCIE?
JAK ZROBIĆ KOLCZYKI?

jak robic bizuterie jakie narzedzia i polfabrykaty

Czyli jak zrobić biżuterię wykorzystując do tego półfabrykaty jubilerskie?

Często na warsztatach filcowania elementów biżuterii padały pytania o to, jak robić dziurki w kulkach filcowych? Albo czym.. Albo na co nawlekać… na wstążki, linki jubilerskie, czy sznurek woskowany?

jak zrobic bizuterie jak zamontowac zapiecia na co nawlekac jak zrobic kolczyki kurs wideo online

Kolejne pytania dotyczyły zapięć. Jak ładnie zakończyć naszyjnik? Jak zamontować zakończenia na różnego typu sznurki, linki czy inne wstążki? I jakie zapięcia najlepiej się sprawdzają? 

I jak nazywają się te wszystkie elementy… żeby wiedzieć czego później szukać w odmętach Internetu (choć coraz więcej jest stacjonarnych sklepów z elementami biżuterii.. sama kiedyś taki prowadziłam 🙂 )

To, na co nawlekamy korale (niekoniecznie filcowe) to oczywiście zależy od tego, jaki chcemy uzyskać efekt końcowy. I też co lubimy. 

Ja najczęściej stosowałam linki jubilerskie i lubiłam, jak sznurów jest sporo, a kulki „zatrzymane” są co jakiś czas za pomocą kuleczek zaciskowych. Wtedy mogłam mieć dużo dużych kolorowych kul, ale przez to, że nie były one blisko siebie, tylko tak rozdzielone… nie sprawiały wrażenia ciężkości (jak różowo fioletowy naszyjnik poniżej). 

filcowe korale na lince jubilerskiej z wykorzystanie kuleczek zaciskowych
naszyjnik z filcowych drewnianych i ceramicznych korali

Czasem lubiłam łączyć filcowe korale z innymi elementami. Na środkowym zdjęciu  powyżej (może kojarzysz to zdjęcie z filmu o dodatkach do filcowania 😉 ) mam kolorowy naszyjnik składający się z dużych ceramicznych kul, filcowych kulek i płaskich dysków z palmy kokosowej.  On również wykonany był na lince jubilerskiej.

Trzeci naszyjnik natomiast składa się wyłącznie z filcowych kulek (te akurat były filcowane z wełny zgrzebnej), również na lince jubilerskiej, ale tym razem (w przeciwieństwie do pierwszego naszyjnika) – sznur jest tylko jeden, za to filcowe kulki ułożone są jedna obok drugiej. Tu bawiłam się przejściami kolorystycznymi: kule na środku były intensywnie żółte, przy zapięciu intensywnie czerwone… a pomiędzy nimi cała gama odcieni pośrednich, które powstały podczas mieszania wełny w różnych proporcjach kolorystycznych. 

Dlaczego o tym wszystkim piszę?

Bo myślę sobie, że filcowanie kulek (i nie tylko) to niezła zabawa… i można mieć naprawdę sporo frajdy z tego, że samodzielnie stworzy się biżuterię, którą możemy kolorystycznie dopasować do swojej garderoby.

Poza tym to ciekawy sposób na rodzinne działania (lub też pomysł na warsztaty dla dzieci czy młodzieży). Te wrzecionowate korale, które trzymam na zdjęciu poniżej – ufilcowała moja pięcioletnia córcia. Nie potrafiła kulać na tyle równomiernie, żeby wyszły kuleczki… ale wrzeciona są przecież równie urocze ❤️

jak filcowac ksztalty wrzeciona warsztaty filcowania online kursy wideo

Pomyślałam sobie również, że skoro uczę w kursach wideo jak filcować na mokro kulki i inne elementy biżuterii – dobrze byłoby też rozwinąć temat o to, jak (i za pomocą czego) zakończyć te wszystkie biżuteryjne dzieła. 

Czyli na co je nawlekać? Jak zamontować zapięcia, żeby naszyjnik był estetyczny… i nawet z opcją do regulacji…
Jak zrobić kolczyki?
Co to są łapaczki, federingi, szpilki, ogniwka, karabińczyki, kuleczki zaciskowe, bigle.. i wiele innych. Jakich potrzebujesz narzędzi… i które do czego używać?

jak zamontowac zapiecie do naszyjnika z regulacja
estetyczne zakonczenie bizuterii filcowej i naszyjnikow filcowych
jak zrobic wiszace kolczyki z filcowych kulek i polfabrykatow jubilerskich

O tym wszystkim opowiadam i pokazuję w dodatkowym kursie wideo, który dostępny jest tylko w PAKIECIE PREMIUM z podstaw filcowania. 

Dodatkowo, żeby łatwiej było wszystko zobaczyć i zapamiętać – przygotowałam do tego kursu PDF do pobrania. 

Tyle na dziś
Pozdrawiam filcowo ❤️
Justyna Wróbel – Mikołajczyk

Ps. A w kursie zaszalałam z kolorami 🙈. Miałam jakąś wewnętrzną potrzebę na intensywne odcienie turkusów i róże. Może to ta przedłużająca się w nieskończoność zima miała na mnie taki wpływ?

W każdym razie – w LEKCJI 1 powstały filcowe sznurki (dredy), w tym jeden  cieniowany, które zakończyłam półfabrykatami jubilerskimi z zapięciem i opcją regulacji.

Powstał także naszyjnik z masą kulek i wrzecionek, tym razem na wstążkach, choć w kursie pokazuję również jak nawlekać i czym zakończyć naszyjniki na lince jubilerskiej czy sznurku (o kulkach również uczę w LEKCJI 1).
Dofilcowane na turkusowym dredzie i części kulek filcowe aplikacje powstały podczas dodatkowego kursu o łączeniu technik filcowania na mokro i sucho, który również jest w PAKIECIE PREMIUM 
(wspominałam zresztą o tym kursie w poprzednim poście). Powstały także kolczyki. Na kursie wideo jednoelementowe… a w pliku PDF rozwinęłam temat o kolczyki wieloelementowe, z dodatkiem barwionego kamienia i lawy wulkanicznej. Jednym słowem – wszystkie te kursy o których tu piszę dostępne są w PAKIECIE, o którym wspominam. Wystarczy kliknąć w powyższy czerwony przycisk.

No… to już na serio koniec  😉

Podziel się wpisem

Scroll to Top