LEKCJA 3
– CZYLI JAK FILCOWAĆ NA MOKRO KWIATY?

jak filcować na mokro kwiaty warsztaty filcowania kursy wideo zafilcowana

Czas na filcowe kwiaty!

Jak wspomniałam w jednym z poprzednich artykułów – kwiaty są takim płynnym przejściem pomiędzy podstawami filcowania, a formami zaawansowanymi.

Wiele kursantek też, nie chcąc się uczyć o elementach biżuterii (bo nie każdy lubi filcową biżuterię) – to właśnie od kwiatów zaczyna swoją przygodę z filcowaniem (choć tu dodam, że często nie słusznie ta biżuteria jest pomijana.. bo w późniejszych etapach okazuje się, że przy najmniej oczekiwanych formach, które z biżuterią nie mają nic wspólnego – przydałaby się umiejętność filcowania równiutkich kulek czy też idealnych sznurków… no ale dziś nie o tym).

Wracając do kwiatów… to bardzo wdzięczna forma. Filcowe kwiaty wykonuje się stosunkowo szybko. Nie potrzebujemy więc zbyt wiele czasu, ani zbyt wiele wełny…. a jeżeli coś nie wychodzi (bo czasami nie wychodzi 😉  ) – to najczęściej, jak już kwiat jest gotowy i wyschnięty – widzimy dopiero co byśmy mogły zmienić i jak wykonać inaczej przy kolejnym filcowaniu. Dużo łatwiej jest uczyć się, testować i poznawać filcową materię przy mniejszych formach, niż przy szalach czy torebkach, które filcuje się wiele godzin, a materiałów schodzi nieporównywalnie większa ilość. A też, jeżeli nauczyć się wcześniej wyczuwać wełnę i etapy jej sfilcowania (właśnie na mniejszych formach) – później, podczas filcowania obrazów, szali, torebek czy innych rozbudowanych form – będzie Ci po prostu dużo łatwiej.

A co z takimi kwiatami można zrobić? Pierwsza myśl, która się nasuwa – to broszki… W wersji bardziej rozbudowanej – naszyjniki (i tu już się przydaje umiejętność filcowania form biżuteryjnych z Lekcji 1 oraz łączenie technik filcowania na mokro z filcowaniem na sucho czy montowanie zapięć lub innych zakończeń, o których uczę w BONUSOWYCH LEKCJACH dołączonych do PODSTAWOWEGO PAKIETU PREMIUM). 

Osobiście uwielbiam filcowe kwiaty i wykorzystuję je także w wielu innych formach, jak na przykład szalach (czy to filcowanych na jedwabiu, czy to szalach ażurowych), a także w czapkach. 

przykłady wyrobów filcowych z wykorzystaniem filcowanych na mokro kwiatów czapki filcowe, szale filcowe naszyjniki
przykłady wykorzystania filcowych kwiatów

O najczęściej popełnianych błędach podczas filcowania na mokro kwiatów pisałam już w innym artykule, jeżeli chciałabyś pobrać sobie ten poradnik (z informacjami, jak tych błędów unikać) – zapraszam TUTAJ.

A jeżeli chcesz nauczyć się filcować na mokro kwiaty i pominąć te wszystkie etapy samodzielnego testowania i uczenia się na własnych błędach - zapraszam na LEKCJĘ 3.

LEKCJA 3 to 4 wideo, w których:

  • objaśniam jakie materiały i narzędzia będą Ci potrzebne
  • pokazuję jak filcuję łodyżkę
  • jak układam płatki, aby były odpowiedniej długości i grubości
  • na co zwrócić uwagę podczas rozkładania płatków
  • jak dodaję inne odcienie wełny
  • jak dodaję czesankę jedwabną
  • jak łączę wszystko w całość (łodygę i płatki)
  • jak filcuję
  • i jak wykańczam już prawie gotowe kwiaty
jak filcować na mokro kwiaty

Jeżeli chcesz zobaczyć fragmenty kursów wideo Kwiatowego Pakietu Premium (w skład którego wchodzi także LEKCJA 3) – kliknij film poniżej:

Kupując Lekcje Filcowania masz do niej nieograniczony dostęp na Platformie Szkoleniowej, możesz więc do niej wracać o dowolnej dla Ciebie porze, nieograniczoną ilość razy. 

Jeżeli jesteś zainteresowana technikami filcowania i chcesz otrzymywać informacje na temat tej cudnej techniki oraz z okazji premier nowych kursów wideo – koniecznie zapisz się do Newslettera Szkoły Filcowania. Tylko dla osób zapisanych na tę listę są DODATKOWE rabaty z okazji premiery lekcji, więc warto 🙂

Tyle na dziś
Pozdrawiam filcowo ❤️
Justyna Wróbel Mikołajczyk

Podziel się wpisem

Scroll to Top