JUŻ SĄ! KURSY WIDEO O FILCOWANIU SZALI NA JEDWABIU

jak filcować szale na jedwabiu - nauka filcowania krok po kroku dla początkujących - kursy wideo w szkole filcowania

Już są dostępne kursy wideo o filcowaniu szali na tkaninach!

W tej Lekcji (a jest to już LEKCJA 7!) uczę na przykładzie filcowania na tkaninach jedwabnych, ale tę technikę można z powodzeniem zastosować także na innych tkaninach i dzianinach (także bawełnianych, lnianych, wełnianych i innych). O tym, jakie jedwabie, bawełny, lny i inne wybrać do techniki filcowania na mokro, a z jakich lepiej nie korzystać –  opowiadam w wideo TUTAJ.

Czego dowiesz się z LEKCJI 7?

nauka filcowania szali na jedwabiu krok po kroku w kursach wideo

WSZYSTKIEGO na temat filcowania szali na tkaninach i dzianinach. 

W tej Lekcji pokazuję jak filcować szale z wąskimi i cienkimi brzegami, poznasz więc dwie różne techniki rozkładania takich brzegów (w tym jednej z nich nie ma w książce o filcowaniu szali, bo jak wydawałyśmy tę książkę, to nie stosowałyśmy jeszcze tej techniki rozkładania). 

Dodatkowo – jeden z szali jest z motywem ornamentu, a jego końce są ażurowe – poznajesz więc przy okazji kolejne techniki rozkładania i filcowania wełny.. drugi szal natomiast ma brzegi rozkładane ze skosu i motyw abstrakcyjny, inspirowany morskimi falami. 

Bo musisz wiedzieć, że różne motywy rządzą się innymi prawami. Inaczej pracuje się na ornamencie (a ornamentem nazywam wszystkie wąskie i cienki linie, nie ważne, czy to jest wijąca się secesyjna linia, czy cieniutkie łodygi kwiatów czy proste paseczki i kratki), a inaczej rozkłada się i filcuje płaskie formy, na przykład motywów abstrakcyjnych lub większych kwiatów. Jedne są łatwiejsze w filcowaniu i łatwiej łączą się z większością tkanin stosowanych w tej technice.. inne wzory są trudniejsze i również bardziej wymagające co do wyboru materiału, na którym będą rozkładane. W tej lekcji wszystkiego się dowiesz.

Ile trwa taki kurs?

LEKCJA 7 to w sumie ponad 5 godzin nagrań podzielonych na 25 filmów instruktażowych. 

Zobaczysz dokładnie krok po kroku jak tworzę od początku do końca szal filcowany na jedwabiu. 

Wszystko dokładnie omawiam, tłumaczę i pokazuję. Fragmenty, które trwają dłużej (masowanie, rolowanie) – przyspieszam, żebyś się nie zanudziła ;), ale nadal dokładnie widzisz co i jak robię. Dzięki temu te 5 godzin kursu to sama esencja, ogrom wiedzy i doświadczenia, które zdobywałam przez 14 lat filcowania szali.

Kurs jest nagrany, więc to Ty decydujesz o tym kiedy go oglądasz i kiedy do niego wracasz. Nie ma ograniczeń czasowych, ani ilościowych. 

Jedynym ograniczeniem jest czas trwania promocji, kiedy kurs ten możesz kupić po tańszej cenie 🙂 Osoby zapisane na Newsletter Szkoły Filcowania miały okazję kupić go po symbolicznej cenie w ramach przedsprzedaży, a teraz (tylko do 12 sierpnia!) trwa promocja z okazji Premiery i możesz kupić ten kurs za 245 zł zamiast za 345 zł. 

jak filcować szale na jedwabiu - kursy wideo o technikach filcowania

Spis treści Lekcji wideo o filcowaniu na mokro szali na jedwabiu z wąskimi brzegami:

Moduł 1: DODATKOWY rozdział dla osób POCZĄTKUJĄCYCH:

1. Jakie są rodzaje wełen do filcowania?
2. Jakie są dodatki do filcowania?
3. Jakie są narzędzia do filcowania?
4. Jak wyciągać pasma wełny?

Moduł 2: Wstęp do filcowania na materiałach:

1. Rodzaje materiałów wykorzystywanych w technice filcowania na mokro
2. Jakie wzory na jakich tkaninach i dzianinach rozkładają się łatwo, jakie trudniej i jak sobie z tym radzić

Moduł 3: Filcowanie szala na jedwabiu z ornamentem i ażurowym brzegiem

1. Od czego zacząć? Naciąganie wełny, układanie brzegów
2. Ciąg dalszy brzegów, ruszamy z ornamentem – na co zwrócić uwagę?
3. Ciąg dalszy układania ornamentu
4. Układanie ażurowego brzegu
5. Ruszamy z filcowaniem – jaką wodę mydlaną stosujemy i jak polewamy szal z ornamentem?
6. Masowanie – na co zwrócić uwagę? Najczęściej popełniane błędy.
7. Obracanie szala na lewą stronę
8. Układanie brzegów z lewej strony szala
9. Filcowanie poprzez masowanie
10. Masowanie lewej strony – kolejne wskazówki i sugestie
11. Specyfika filcowania ornamentów
12. Filcowanie poprzez turlanie
13. Ostatnie etapy filcowania – rzucamy czy nie rzucamy? Prace wykończeniowe

Moduł 4: Filcowanie szala na jedwabiu z motywem abstrakcyjnym i brzegami układanymi ze skosu:

1. Rozkładanie brzegu skośnego
2. Rozkładanie brzegu – na co zwrócić uwagę, rady i sugestie 3. Rozkładanie motywu abstrakcyjnego inspirowanego morskimi falami
4. Rozkładanie czesanek jedwabnych
5. Polewanie wodą i masowanie szala ze skośnym brzegiem – na co zwrócić uwagę
6. Filcowanie szala ze skośnymi brzegami

UWAGA! Konkurs!

Bardzo jestem ciekawa efektów filcowania moich kursantek.. i z niecierpliwością oczekuję maili ze zdjęciami gotowych prac. Dla uczestniczek kursu Lekcji 7, które przyślą do mnie zdjęcia swoich szali – wybiorę trzy kursantki, które otrzymają BON ZAKUPOWY o wartości 100 zł na zakup wełny, dodatków do filcowania, książek lub kursów na stronie www.zafilcowana.pl

Zdjęcia proszę przesyłać na adres: justyna@szkolafilcowania.pl w tytule maila wpisując „ZDJĘCIA SZALA Z LEKCJI 7”. Na zdjęcia szali czekam do końca sierpnia 2022.

Gdzie można kupić kurs wideo o filcowaniu szali na jedwabiu?

Przypominam, że promocja z okazji premiery trwa tylko do 12 sierpnia!

Ps. Jesienią planuję premierę kolejnej Lekcji, będzie to LEKCJA 8 – tym razem o filcowaniu na mokro szali z szerokimi brzegami. 

Obie te Lekcje, czyli Lekcja 7 i Lekcja 8 będą stanowiły pełny pakiet dotyczący filcowania szali na tkaninach. Będzie także dostępny Szalowy Pakiet Premium, zawierający Lekcję 7, Lekcję 8 oraz dodatkowe wideo (jak to zwykle dodaję do Pakietów Premium) o filcowaniu na mokro szali z przestrzennymi kwiatami. 

Możesz zakup kursów szalowych podzielić na etapy. Jeżeli teraz kupisz Lekcję 7, a jesienią Lekcję 8 – automatycznie otrzymasz dostęp do Pakietu Premium i dodatkowej Lekcji.

Tyle na dziś
Pozdrawiam filcowo ❤️
Justyna Wróbel Mikołajczyk

Jeżeli jesteś zainteresowana technikami filcowania i chcesz otrzymywać informacje na temat tej cudnej techniki oraz z okazji premier nowych kursów wideo – koniecznie zapisz się do Newslettera Szkoły Filcowania. Tylko dla osób zapisanych na tę listę są DODATKOWE rabaty z okazji premiery lekcji, więc warto 🙂

Podziel się wpisem

Scroll to Top