PRZEDSPRZEDAŻ: SZALOWY PAKIET PREMIUM – Lekcja 7 + Lekcja 8 + dodatkowe wideo

Lista życzeń Share
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

UWAGA!

TA LEKCJA JEST OBECNIE W PRZEDSPRZEDAŻY, co oznacza, że pełny dostęp do tej Lekcji będzie od 17 czerwca 2023.

Jeżeli jesteś już kursantką Lekcji 7, a chciałabyś skorzystać z Pakietu Premium – kup dodatkową (tańszą) wersję tego Pakietu, dostępną w sklepie Zafilcowana.pl: https://zafilcowana.pl/sklep/kursy-wideo-szalowy-pakiet-premium-dla-kursantek-lekcji-7/
Uwaga! Ta opcja będzie dostępna tylko do dnia Premiery!

Po zakupie Lekcji utworzę konto na stronie Szkoły Filcowania (dla nowych klientów) lub udostępnię Lekcję (dla osób, które mają już utworzone konto).  Stopniowo będą tam pojawiały się kolejne wideo (które obecnie są jeszcze w fazie montażu). Pełny dostęp do całej Lekcji będzie od 17 czerwca.

Szalowy Pakiet Premium zawiera:

 🔴 Lekcję 7 o filcowaniu szali na jedwabiu z wąskimi i delikatnymi brzegami, z ornamentem, ażurem oraz motywem abstrakcyjnym inspirowanym falami, o wartości 365 zł – ta lekcja jest już dostępna na platformie kursowej

 🔴 Lekcję 8 o filcowaniu szali na jedwabiu z szerokimi (falującymi i prostymi) brzegami, motywem “malarskim” oraz motywem kwiatowym inspirowanym kwiatami lotosu, o wartości 365 zł – ta lekcja jest w trakcie montażu, ale większość jest już dostępna na platformie kursowej

 🔴 DODATKOWY KURS WIDEO o filcowaniu kwiatów na długich łodygach i łączeniu ich z szalami, o wartości 235 zł – ten kurs jest w trakcie montażu

Czego nauczysz się z tego Pakietu kursów wideo?

WSZYSTKIEGO na temat tworzenia szali jedwabno – filcowych. Poznasz 4 sposoby na rozkładanie brzegów oraz 4 sposoby na układanie wzorów i motywów.

Uczę na przykładzie filcowania na tkaninach jedwabnych, ale z tej Lekcji dowiesz się także jakie inne tkaniny i dzianiny można wykorzystać w tej technice.

Nauczysz się jak rozkładać wąskie, cieniutkie i delikatne brzegi w dwóch różnych technikach. Szale jedwabno – filcowe z takimi wąskimi brzegami są bardzo uniwersalne i całoroczne. W zależności od wzoru, kolorystki czy grubości rozkładanej wełny – możesz stworzyć szale na różne okazje i różne pory roku. Cieplejsze na jesień i zimę lub delikatne mgiełki idealne na wiosnę i lato.

Nauczysz się jak rozkładać wełnę na szerokie brzegi. Takie brzegi są bardzo dekoracyjne i często to one (szczególnie, kiedy szal jest luźno zarzucony na ramiona) jako pierwsze przykuwają wzrok i są dekoracją samą w sobie.

Dowiesz się jak rozkładać ornament, aby każdy element łatwo połączył się z jedwabiem. Jakie są pułapki przy układaniu ornamentów i jak im zaradzić.

Nauczysz się układać ażur jako wykończenie szala. Ta technika przyda się także podczas filcowania całych ażurowych form lub do ażurowego wykańczania innych filcowych wyrobów, na przykład ubrań.

Poznasz także technikę rozkładania motywu abstrakcyjnego – w tym wypadku inspirowanego morskimi falami.

Dowiesz się jak rozkładać i mieszać wełnę, aby powstał tak zwany efekt „malarski” (czyli sposób mieszania odcieni kojarzący się z malarską techniką przecierki). Ten sposób układania wełny wykorzystasz także w innych swoich pracach, podczas filcowania obrazów, tła na torebkach, filcowanych ubraniach i innych…

Oprócz formy abstrakcyjnej, jaką jest motyw malarski, poznasz także technikę rozkładania konkretnego rysunku, na przykładzie kwiatów inspirowanych liliami wodnymi.

Poznasz wszystkie etapy tworzenia szali filcowanych na tkaninie.. od rozkładania wełny, poprzez wszystkie etapy filcowania, aż do końcowych prac nad szalem.

TUTAJ zobaczysz fragment Lekcji 8.

Do czego przydadzą mi się te umiejętności?

 🔴 jeżeli dopiero zaczynasz filcować – możesz uczyć się tworzenia szali na jedwabiu dla siebie i swoich bliskich. Takie ręcznie stworzone wyroby to doskonały pomysł na prezent.. a przy okazji filcowania kolejnych prezentów – nabierzesz wprawy w tej technice 

 🔴 jak już nabierzesz wprawy – możesz zacząć sprzedawać takie szale. Zawsze to dodatkowy sposób na dorobienie do domowego budżetu.. a z czasem, kto wie, może stać się to Twoim głównym źródłem dochodu.

Czy jeżeli nigdy niczego nie filcowałaś, to czy sobie poradzisz?

Tak, uczę w taki sposób, aby także osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z filcowaniem – nauczyły się tworzyć szale jedwabno – filcowe.

Dodatkowo – dla osób zupełnie początkujących – dodałam do tych Lekcji wideo o rodzajach wełen, dodatków oraz narzędzi do filcowania oraz wideo o wyciąganiu pasm.

Czy ten Pakiet jest dla Ciebie?

 🔴 tak, jeżeli chcesz się nauczyć (nawet jeżeli jeszcze nigdy niczego nie filcowałaś) jak tworzyć szale filcowane na jedwabiu techniką filcowania na mokro

 🔴 tak, jeżeli masz już za sobą pierwsze filcowania szali na jedwabiu, ale coś po drodze poszło nie tak

 🔴 tak, jeżeli już kiedyś filcowałaś szal na jedwabiu, ale to było tak dawno temu, że niewiele z tego pamiętasz

 🔴 tak, jeżeli jesteś już wprawiona w filcowaniu szali na jedwabiu, ale chcesz zobaczyć, jak robią to inni.. w końcu każdy rozkłada wełnę i filcuje troszkę inaczej…

Czego konkretnie nauczysz się z Szalowego Pakietu Premium?

🔴  jakie materiały (tkaniny i dzianiny) są odpowiednie do łączenia ich z wełną techniką filcowania na mokro

 🔴 jak układać wełnę, aby brzegi szala były wąskie i cienkie – poznasz dwie różne techniki

 🔴 jak układać wełnę, aby brzegi szala były szerokie i falujące, a jak, aby były szerokie, ale proste

🔴  jak układać ornament na tkaninie, aby łatwo się przyfilcował

 🔴 jak układać motywy abstrakcyjne na tkaninie

🔴  jak układać wełnę, aby powstał efekt “malarski” (mój autorski sposób na mieszanie wełny)

 🔴 jak układać wełnę, aby tworzyć konkretne rysunki (na przykładzie motywu kwiatowego)

🔴  jak układać wełnę, aby powstały ażurowe brzegi

🔴  jak bezpiecznie obracać duży szal na drugą stronę

 🔴 filcowanie poprzez masowanie – w jaki sposób, jak długo…

 🔴 filcowanie poprzez turlanie – dlaczego turlamy, czy zawsze turlamy, w jaki sposób, jak długo…

 🔴 filcowanie poprzez rzucanie – czy zawsze rzucamy, w jaki sposób to robimy, jak długo…

 🔴 końcowe prace nad szalem dodatkowo dla osób początkujących:

 • jakie są rodzaje wełen do filcowania
 • jakie są dodatki do filcowania
 • jakie są narzędzia do filcowania
 • jakie są sposoby na wyciąganie pasm wełny

 🔴 DODATKOWO jak zawsze dodaję do Pakietu premium BONUSOWY kurs wideo, który nie jest dostępny w pojedynczej sprzedaży. Z tego BONUSOWEGO wideo dowiesz się jak tworzyć na mokro przestrzenne kwiaty na długich łodygach i jak łączyć je z szalami.

Show More

Course Content

DODATKOWY rozdział dla osób POCZĄTKUJĄCYCH

 • Jakie są rodzaje wełen do filcowania?
  23:13
 • Jakie są dodatki do filcowania?
  16:36
 • Jakie są narzędzia do filcowania?
  23:21
 • Jak wyciągać pasma wełny?
  19:17

Wstęp do filcowania na materiałach

Filcowanie szala na jedwabiu z wąskim brzegiem, ornamentem i ażurowym brzegiem

Filcowanie szala na jedwabiu z wąskim brzegiem układanym po skosie i motywem abstrakcyjnym

Filcowanie szala na jedwabiu z szerokim falującym brzegiem i motywem malarskim

Filcowanie szala z szerokim prostym brzegiem i motywem kwiatowym

BONUS: Filcowanie szala z wiszącymi przestrzennymi kwiatami

Scroll to Top