Lekcja uzupełniająca: Szale „mgiełki” i zabawy strukturami

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Link strony
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

Tym razem pobawimy się tworzeniem cieniutkich szali.. ale nie tylko szali, bo tę technikę z powodzeniem wykorzystamy do tworzenia firanek, „zazdrosek” czy elementów abażurów – czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam na „przezroczystości” i/lub delikatnej ażurowości filcowych wyrobów.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla osób, które już potrafią filcować na mokro większe formy (np obrazy lub szale lub torebki itp..) ale teraz szukają czegoś innego.. i chcą nauczyć się sposobów na tworzenie cieniutkich, „przezroczystych” wyrobów.

Nie musisz być kursantką Szkoły Filcowania.. Może jesteś samoukiem, ale nie jeden szal już stworzyłaś.. Może byłaś u mnie na warsztatach stacjonarnych i filcowaś na przykład torebkę.. Może nauczyłaś się filcować z książek Magia Filcowania – to nie jest ważne.

Ważne jest to, że już wiesz, na czym polega filcowanie poprzez masowanie, filcowanie poprzez rolowanie, filcowanie poprzez rzucanie… i potrafisz samodzielnie przejść przez ten proces.

W tym kursie NIE przechodzę przez procesy filcowania – tutaj skupiam się na innym niż do tej pory układaniu, łączeniu wełny.. oraz na zabawie dodatkami, zarówno takimi, które już pojawiały się w poprzednich kursach (ale były rozkładane np w inny sposób), ale także nowymi.

Zależy mi na przedstawieniu Ci innych (lub zmodyfikowanych) technik i „otworzeniu głowy” na nowe możliwości.. które w technice filcowania są nieograniczone 🥰

Dla kogo NIE jest to kurs?

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z filcowaniem lub filcowały na mokro tylko małe formy.

Chcąc wykorzystać w praktyce i na dużych formach (np. tworząc cieniuteńki szal) sposoby, o których uczę w tej Lekcji – musisz wiedzieć, jak takie duże formy filcować. Jeżeli do tej pory filcowałaś tylko malutkie wyroby (np. elementy biżuterii czy kwiaty) i nie wiesz, jak filcuje się poprzez rolowanie lub rzucanie – zacznij od Lekcji 5 lub 6 lub 7 lub 8.. i jak zrobisz przynajmniej jeden szal z którejkolwiek z tych Lekcji – spokojnie będziesz mogła tutaj wrócić i czerpać wiedzę z kursu o mgiełkach.

Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

 • rozkładać różne rodzaje cieniutkich (często też ażurowych) wyrobów
 • filcować szale na bazie z włókien silk laps
 • rozkładać "malarskie" mgiełki.. ale wykorzystasz te techniki także filcując szale na jedwabiu
 • bawić się dodatkami takimi jak włóczki, groszki, nici, czesanki jedwabne, włókna jedwabiu silk laps..

Zawartość kursu

Mgiełka nr 1 i zabawa dodatkami

 • Wstęp
  01:20
 • Dla przypomnienia
 • Co to jest mgiełka i jakie są typy form ażurowych
  04:48
 • Materiały i dodatki
  05:21
 • Zaczynamy rozkładanie
  08:47
 • Pierwsze zabawy z dodatkami
  08:14
 • Dochodzą kolejne dodatki
  08:42
 • Jakie są sposoby na podwijanie brzegów
  12:32

Mgiełka nr 2 i zabawa odcieniami

Mgiełka 3 – zabawa z włóknami „silk laps”

Podsumowanie i analiza próbek

Scroll to Top