PODSTAWOWY PAKIET PREMIUM: lekcja 1 + lekcja 2 + 2 dodatkowe wideo + PDF + rabat na zakupy

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Link strony
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

Podstawowy Pakiet Premium zawiera wszystko co w lekcji pierwszej, wszystko co w lekcji drugiej i dodatkowo dwa nowe kursy, które nie są dostępne w oddzielnych lekcjach.

Co zawiera Podstawowy Pakiet Premium?

🔴 Wszystko co zawiera Lekcja 1, czyli 4 kursy wideo:

 • o filcowaniu na mokro wielokolorowych kulek z wełny czesankowej
 • o filcowaniu na mokro innych kształtów, jak elipsy czy wrzeciona z wełny zgrzebnej
 • o filcowaniu na mokro „dredów” (filcowych sznurków)
 • BONUSowy film – o filcowaniu na mokro cieniowanych dredów

🔴 Wszystko co zawiera Lekcja 2, czyli 2 kursy wideo:

 • o filcowaniu na sucho kwiatowej aplikacji na ubraniach
 • o filcowaniu na sucho ornamentów na ubraniach

🔴 DODATKOWO: kurs wideo o łączeniu technik filcowania na mokro i filcowania na sucho (o wartości 127 zł)

🔴 DODATKOWO: kurs wideo o tworzeniu biżuterii (nie tylko filcowej, ale jednak na przykładzie elementów, które powstały podczas lekcji 1) z wykorzystaniem narzędzi i półfabrykatów jubilerskich (o wartości 147 zł)

🔴 DODATKOWO: PDF do pobrania o półfabrykatach jubilerskich

🔴 DODATKOWO: -10% rabatu na zakupy na wszystkie produkty z kategorii „Półfabrykaty biżuteryjne” w internetowym sklepie passionroom.pl

Czy Podstawowy Pakiet Premium jest dla mnie?

🔴 tak, jeżeli nigdy niczego jeszcze nie filcowałaś i nie wiesz od czego zacząć

🔴 tak, jeżeli masz już za sobą pierwsze filcowania (czy to techniką filcowania na mokro, czy to techniką filcowania na sucho), ale coś po drodze poszło nie tak

🔴 tak, jeżeli jesteś już wprawiona w bardziej zaawansowanych formach, ale masz braki w podstawach (można filcować piękne szale na jedwabiu, ale wciąż robić nierówne kulki lub dredy ze szczelinami)

🔴 tak, jeżeli znasz już technikę filcowania na mokro, a chciałabyś poznać technikę igłową (lub odwrotnie), aby łączyć ze sobą obie te techniki

🔴 tak, jeżeli chcesz nauczyć się tworzyć biżuterię (nie tylko filcową) z wykorzystaniem narzędzi i półfabrykatów jubilerskich

🔴 tak, jeżeli chcesz zaoszczędzić (w Pakiecie Premium wychodzi taniej) i dodatkowo zyskać nieopublikowane w innych Lekcjach kursy oraz rabat na zakupy półfabrykatów jubilerskich w sklepie Passionroom

Czego nauczę się z kursów zawartych w Podstawowym Pakiecie Premium? Do czego te umiejętności mogę wykorzystać?

🔴 Nauczysz się filcować równiutkie kulki, dzięki temu będziesz mogła sama stworzyć filcowe kolczyki, naszyjnik, bransoletkę… lub breloczek.

Elementy biżuterii to takie formy od których warto zacząć, nawet wtedy, kiedy nie planujesz jej nosić. Wystarczy lekko zmodyfikować filcowanie kulki – by ufilcować ciekawy guzik do płaszcza.. lub środek do kwiatowej broszki (a kwiaty są już dostępne w kolejnych lekcjach). A może zechcesz z filcowych kulek tworzyć dywany lub obrazy… Kto wie?

🔴 Kolejną umiejętnością, którą zdobędziesz dzięki tej lekcji – to filcowanie tzw. dreda, czyli filcowego sznurka. Najcześciej kojarzony jest z naszyjnikami… ale przyda się także przy tworzeniu łodyg czy pręcików do kwiatów (technika ta sama, tylko skala się zmienia), uchwytów do torebki czy frędzli do szala… (a w kolejnych lekcjach, już bardziej zaawansowanych, wrócimy do tych tematów – więc warto poćwiczyć już teraz).

🔴 W BONUSIE do tej lekcji nauczę Cię filcowania dreda z efektem cieniowania.

🔴 Nauczysz się filcowania aplikacji na ubraniach. Uczę na przykładzie beretów, bo jest to wygodna, nieduża forma, ale tę technikę z powodzeniem można zastosować także na innych materiałach czy częściach garderoby. Doskonale do tego nadają się płaszcze, żakiety, grubsze spódnice, bluzki, szaliki, czapki, filcowe torebki (niekoniecznie filcowane, po prostu uszyte z filcu technicznego)… Niektórzy filcują nawet na T-shirt’ach. Jak zawsze – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! 

Ta technika sprawdza się idealnie do ozdabiania naszych ubrań, ale jest też doskonałym sposobem na ich ratowanie.  Wystarczy nafilcować aplikację na plamkę, której nie można już sprać, lub dziurkę. Uratujemy w ten sposób ulubione ubrania, jednocześnie sprawiając, że będą niepowtarzalne.

🔴 Nauczysz się jak rozkładać tło, jak rozkładać rysunek. Pokażę również jak mieszam wełnę (lubię jak te prace są plastyczne, a nie „płaskie”, więc nauczę Cie też tego). Jak dodać detale. Jak zabezpieczyć gotową pracę.

Dla urozmaicenia faktur pracuję na różnych materiałach (Ty nie musisz, jeżeli jeszcze nie masz dodatków, wystarczy sama wełna, ale warto wiedzieć, co i jak się zachowuje i ostatecznie wygląda). Pracuję więc w tym kursie na wełnie czesankowej, wełnie zgrzebnej, lokach wełnianych i czesance jedwabnej (która w ogóle nie jest kojarzona z filcowaniem na sucho 😉 )

W drugim filmie, o podstawach filcowania na sucho, rozszerzam temat o filcowanie ornamentu. Z nim pracuje się troszkę inaczej, niż z formami bardziej rozłożystymi.

🔴 nauczysz się jak łączyć technikę filcowania na mokro z filcowaniem na sucho

Pokazuję to łączenie technik na przykładzie elementów biżuterii (ukulanych zresztą po lekcji 1 🙂 ), ale w rzeczywistości umiejętność łączenia obu technik – ułatwia pracę także przy bardziej rozbudowanych formach filcowych. Często wykorzystuję technikę filcowania na sucho, na filcowanych wcześniej na mokro (i już wyschniętych) torebkach, obrazach czy płaskorzeźbach filcowych. Mogę w ten sposób coś dodać, uzupełnić o jakieś detale, ale też bardzo często naprawić czy dofilcować. Ta umiejętność naprawdę się przydaje!

🔴 nauczysz się tworzyć biżuterię z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich.

W tej lekcji pokazuję jak i czym najwygodniej nawlekać filcowane kulki na wstążkę, linkę jubilerską czy woskowany sznurek. Jak zakończyć i jak zamontować zapięcia. Pokazuję również jak wykonać kolczyki. Omawiam przy tym różne półfabrykaty jubilerskie, między innymi łapaczki, kulki zaciskowe, końcówki, karabińczyki, federingi, bigle, ogniwka, szpilki i inne.

Dzięki tej lekcji nauczysz się jak profesjonalnie wykończyć ufilcowane przez siebie elementy biżuterii, ale wykorzystasz także tę wiedzę do tworzenia innej, niekoniecznie filcowej biżuterii oraz do naprawy tego, co masz w swoich biżuteryjnych szkatułkach i czeka od lat na naprawienie…

🔴 otrzymasz także PDF do pobrania, aby łatwiej było Ci zapamiętać jak zakończyć różne typy naszyjników i jakich użyć do tego elementów, jak zmontować kolczyki (jedno i wieloelementowe)… oraz czego szukać w sklepach z półfabrykatami jubilerskimi.

🔴 …a jak już będziesz chciała zaopatrzyć się w półfabrykaty jubilerskie – rabat -10% na zakupy w internetowym sklepie Passionroom, który otrzymasz w w tym kursie na pewno Ci się przyda 🙂

Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

 • filcowania na mokro równiutkich kulek bez szczelinek i nierówności
 • filcowania na mokro innych kształtów, jak owale, dyski czy wrzeciona
 • filcowania na mokro z wełny czesankowej i wełny zgrzebnej
 • filcowania na mokro równych (również bez szczelin) sznurków (tzw. dredów)
 • filcowania na mokro dredów z efektem cieniowania
 • filcowania na sucho aplikacji na tkaninach
 • filcowania na sucho ornamentów na tkaninach
 • filcowania na sucho z wełny czesankowej i wełny zgrzebnej
 • filcowania na sucho z wykorzystaniem loków i czesanki jedwabnej
 • łączenia różnych technik filcowania
 • tworzenia biżuterii z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich

Zawartość kursu

Podstawy filcowania na mokro

 • Filcowanie kulki z wełny czesankowej
  27:05
 • Filcowanie kulek z wełny zgrzebnej
  13:31
 • Filcowanie dreda
  18:16
 • BONUS: Filcowanie cieniowanego dreda
  16:22

Podstawy filcowania na sucho

Łączenie technik

Tworzenie biżuterii z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich

Scroll to Top