0(0)

PODSTAWOWY PAKIET PREMIUM: lekcja 1 + lekcja 2 + 2 dodatkowe wideo + PDF

Opis

Podstawowy Pakiet Premium zawiera wszystko co w lekcji pierwszej, wszystko co w lekcji drugiej i dodatkowo rozszerzony jest o dwa bonusowe kursy:

czyli łączenia ze sobą obu technik (filcowania na mokro i filcowania na sucho) oraz łączenia elementów biżuterii w całość z wykorzystaniem narzędzi do robienia biżuterii i półfabrykatów jubilerskich. Ten ostatni bonusowy film rozszerzony jest dodatkowo o PDF do pobrania.

Podsumowując, PAKIET PREMIUM zawiera:

🔴 Lekcję pierwszą, czyli podstawy filcowania na mokro na przykładzie elementów biżuterii.

Nauczysz się filcować równiutkie kulki, dzięki temu będziesz mogła sama stworzyć filcowe kolczyki, naszyjnik, bransoletkę… lub breloczek.

Elementy biżuterii to takie formy od których warto zacząć, nawet wtedy, kiedy nie planujesz jej nosić. Wystarczy lekko zmodyfikować filcowanie kulki – by ufilcować ciekawy guzik do płaszcza.. lub środek do kwiatowej broszki (a kwiaty pojawią się już w następnych lekcjach). A może zechcesz z filcowych kulek tworzyć dywany lub obrazy… Kto wie?

Kolejną umiejętnością, którą zdobędziesz dzięki tej lekcji – to filcowanie tzw. dreda, czyli filcowego sznurka. Najcześciej kojarzony jest z naszyjnikami… ale przyda się także przy tworzeniu łodyg czy pręcików do kwiatów (technika ta sama, tylko skala się zmienia), uchwytów do torebki czy frędzli do szala… (a w kolejnych lekcjach, już bardziej zaawansowanych, wrócimy do tych tematów – więc warto poćwiczyć już teraz).

W BONUSIE do tej lekcji nauczę Cię filcowania dreda z efektem cieniowania.

Natomiast – jeżeli technika filcowania na mokro nie jest Ci obca, ale masz problemy ze szczelinami na kulkach lub dredach (od moich kursantów, także tych bardzo zaawansowanych wiem, że to był dla nich częsty problem) – to również lekcja dla Ciebie.

jak filcowac na mokro bizuterie

🔴 Lekcję drugą, czyli podstawy filcowania na sucho na przykładzie aplikacji

Uczę na przykładzie beretów, bo jest to wygodna, nieduża forma, ale tę technikę z powodzeniem można zastosować także na innych materiałach czy częściach garderoby. Doskonale do tego nadają się płaszcze, żakiety, grubsze spódnice, bluzki, szaliki, czapki, filcowe torebki (niekoniecznie filcowane, po prostu uszyte z filcu technicznego)… Niektórzy filcują nawet na T-shirt’ach. Jak zawsze – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! 

Ta technika sprawdza się idealnie do ozdabiania naszych ubrań, ale jest też doskonałym sposobem na ich ratowanie.  Wystarczy nafilcować aplikację na plamkę, której nie można już sprać, lub dziurkę. Uratujemy w ten sposób ulubione ubrania, jednocześnie sprawiając, że będą niepowtarzalne.

Nauczysz się jak rozkładać tło, jak rozkładać rysunek. Pokażę również jak mieszam wełnę (lubię jak te prace są plastyczne, a nie „płaskie”, więc nauczę Cie też tego). Jak dodać detale. Jak zabezpieczyć gotową pracę.

Dla urozmaicenia faktur pracuję na różnych materiałach (Ty nie musisz, jeżeli jeszcze nie masz dodatków, wystarczy sama wełna, ale warto wiedzieć, co i jak się zachowuje i ostatecznie wygląda). Pracuję więc w tym kursie na wełnie czesankowej, wełnie zgrzebnej, lokach wełnianych i czesance jedwabnej (która w ogóle nie jest kojarzona z filcowaniem na sucho 😉 )

W drugim filmie rozszerzam temat o filcowanie ornamentu. Z nim pracuje się troszkę inaczej, niż z formami bardziej rozłożystymi.

Wspominam również gdzie najlepiej szukać inspiracji.

🔴 DODATKOWO otrzymujesz lekcję, w której uczę, jak łączyć technikę filcowania na sucho i technikę filcowania na mokro

Pokazuję to łączenie technik na przykładzie elementów biżuterii (ukulanych zresztą po lekcji 1 🙂 ), ale w rzeczywistości umiejętność łączenia obu technik – ułatwia pracę także przy bardziej rozbudowanych formach filcowych. Często wykorzystuję technikę filcowania na sucho, na filcowanych wcześniej na mokro (i już wyschniętych) torebkach, obrazach czy płaskorzeźbach filcowych. Mogę w ten sposób coś dodać, uzupełnić o jakieś detale, ale też bardzo często naprawić czy dofilcować. Ta umiejętność naprawdę się przydaje!

jak łaczyc techniki filcowania na mokro i na sucho lekcje wideo w szkole filcowania

🔴 DODATKOWO otrzymujesz lekcję tworzenia biżuterii z wykorzystaniem narzędzi i półfabrykatów jubilerskich

W tej lekcji pokazuję jak i czym najwygodniej nawlekać filcowane kulki na wstążkę, linkę jubilerską czy woskowany sznurek. Jak zakończyć i jak zamontować zapięcia. Pokazuję również jak wykonać kolczyki. Omawiam przy tym różne półfabrykaty jubilerskie, między innymi łapaczki, kulki zaciskowe, końcówki, karabińczyki, federingi, bigle, ogniwka, szpilki i inne.

jak zrobic bizuterie z polfabrykatami jubilerskimi

🔴 DODATKOWO otrzymujesz PDF do pobrania ze zdjęciami i opisami półfabrykatów jubilerskich

.. aby łatwiej było Ci zapamiętać jak zakończyć różne typy naszyjników i jakich użyć do tego elementów, jak zmontować kolczyki (jedno i wieloelementowe)… oraz czego szukać w sklepach z półfabrykatami jubilerskimi.

🔴 DODATKOWO otrzymujesz -10% rabatu na zakupy na wszystkie produkty z kategorii „Półfabrykaty biżuteryjne” w internetowym sklepie passionroom.pl

Czego się nauczę?

 • filcowania na mokro równiutkich kulek bez szczelinek i nierówności
 • filcowania na mokro innych kształtów, jak owale, dyski czy wrzeciona
 • filcowania na mokro z wełny czesankowej i wełny zgrzebnej
 • filcowania na mokro równych (również bez szczelin) sznurków (tzw. dredów)
 • filcowania na mokro dredów z efektem cieniowania
 • filcowania na sucho aplikacji na tkaninach
 • filcowania na sucho ornamentów na tkaninach
 • filcowania na sucho z wełny czesankowej i wełny zgrzebnej
 • filcowania na sucho z wykorzystaniem loków i czesanki jedwabnej
 • łączenia różnych technik filcowania
 • tworzenia biżuterii z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich

Tematy tego kursu

8 Lekcji 2h 42m 14s

Podstawy filcowania na mokro

Filcowanie kulki z wełny czesankowej00:27:05
Filcowanie kulek z wełny zgrzebnej00:13:31
Filcowanie dreda00:18:16
BONUS: Filcowanie cieniowanego dreda00:16:22

Podstawy filcowania na sucho

Łączenie technik

Tworzenie biżuterii z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich

235.00 

Materiał zawiera

 • kurs wideo o filcowaniu kulek
 • kurs wideo o filcowaniu innych kształtów
 • kurs wideo o filcowaniu sznurków (tzw. dredów)
 • BONUS: kurs wideo o filcowaniu cieniowanych dredów
 • kurs wideo o filcowaniu aplikacji
 • kurs wideo o filcowaniu ornamentów
 • DODATKOWO: kurs wideo o łączeniu obu technik
 • DODATKOWO: kurs wideo o tworzeniu biżuterii z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich
 • DODATKOWO: PDF o półfabrykatach jubilerskich
Przewiń do góry