LEKCJA 4 – Filcowanie na sucho kwiatów

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Link strony
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

Lekcja czwarta to kursy wideo o filcowaniu na sucho (inaczej zwanym filcowaniu igłowym) kwiatowych broszek na przykładzie róży. Jest to idealny kurs dla osób początkujących.

Co zawiera Lekcja 4?

3 kursy wideo:

🔴 o materiałach i narzędziach potrzebnych do filcowania na sucho przestrzennych kwiatów

🔴 o filcowaniu cieniowanych płatków

  • jak rozkładać wełnę
  • jak łączyć odcienie, żeby uzyskać płynne przejścia kolorystyczne
  • jak tworzyć cieniutkie, a jednocześnie stabilne płatki

🔴 o łączeniu płatków w różę

lekcja 4 jak filcować na sucho różę - warsztaty wideo dla początkujących

Czy Lekcja 4 jest dla mnie?

🔴 tak, jeżeli chciałabyś nauczyć się jak wykonywać filcowe kwiaty techniką „na sucho”, ale nie wiesz jak się za to zabrać…

🔴 tak, jeżeli nie wiesz o co chodzi z tym „filcowaniem na sucho” 😉, ale podobają Ci się takie kwiaty i chciałabyś wiedzieć, jak je zrobić…

🔴 tak, jeżeli nigdy jeszcze nic nie filcowaś…

🔴 tak, jeżeli już filcowałaś igłowo, ale coś poszło nie tak…

🔴 tak, jeżeli filcujesz „na sucho” aplikacje na tkaninach, ale chciałabyś zacząć tworzyć formy przestrzenne…

🔴 tak, jeżeli filcowałaś już kwiaty techniką „na sucho”, wyszło pięknie, ale to było tak dawno, że niewiele z tego pamiętasz…

🔴 tak, jeżeli filcujesz techniką „na mokro”, a chciałabyś poznać technikę igłową, aby łączyć ze sobą obie te techniki i tworzyć niezwykłe filcowe wyroby…

🔴 tak, jeżeli chciałabyś nauczyć się technik filcowania w domowym zaciszu, w dowolnej dla Ciebie chwili i móc wracać do danej lekcji dowolną ilość razy…

Czego nauczę się z Lekcji 4?

Filcowane „na sucho” kwiaty, to kolejny stopień „wtajemniczenia” po filcowaniu aplikacji na tkaninach, ale też doskonały punkt startowy w technice igłowej. Jest to też idealne uzupełnienie do filcowania „na mokro” kwiatów – wszystko to, czego nie ufilcujesz „na mokro” – wykonasz w technice „na sucho”… i właśnie filcowa róża jest tego idealnym przykładem.

Dzięki tej lekcji nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz wiedzieć, aby filcować kwiaty techniką igłową, czyli tak zwaną techniką filcowania „na sucho”.

Nauczę Cię jak łączyć, mieszać i rozkładać kolory, aby płatki kwiatów były cieniowane.

Często popełnianym błędem podczas filcowania na sucho kwiatów jest filcowanie zbyt cienkich, przez co dziurawych i nietrwałych płatków… lub przeciwnie – zbyt grubych i topornych. Pokażę Ci jak rozkładam i jak filcuję, aby płatki na kwiaty były cieniutkie, ale jednocześnie stabilne i trwałe.

Nauczysz się jak trwale łączyć ze sobą płatki, aby powstał z nich wyjątkowy kwiat. Uczę na przykładzie róży, ale technikę tę możesz zastosować tworząc dowolnie wybrane kwiaty.

Do czego mogę wykorzystać filcowane na sucho kwiaty?

Najczęściej takie kwiaty wykorzystywane są jako kwiatowe broszki lub przypinki do czapki, kapelusza, torebki… W wersji rozbudowanej – tworzymy w ten sposób kwiatowe naszyjniki, elementy szali, awangardowych kapeluszy czy obrazów.

I co prawda sama tworzę najczęściej kwiaty w technice filcowania na mokro (której uczę w Lekcji 3) – nie uzyskałabym jednak w tej technice bardziej skomplikowanych kształtów. Jeżeli więc mam stworzyć kwiat w kształcie róży lub w kształcie innych rozbudowanych i przestrzennych form – technika igłowa sprawdza się tutaj idealnie. Często też łączę obie te techniki – płatki filcuję techniką filcowania na mokro, a po wypłukaniu i wyschnięciu – łączę ze soba płatki techniką igłową.

Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

  • filcowania na sucho cieniutkich płatków
  • mieszania kolorów i filcowania cieniowanych płatków
  • łączenia płatków w kwiat
  • formowania płatków w kształt róży
  • poznasz dodatkowe inspiracje, rady i sugestie

Zawartość kursu

Filcowanie na sucho kwiatów

  • Wstęp – czyli słów kilka o narzędziach i wełnie
    05:18
  • Filcowanie cieniowanych płatków
    15:53
  • Filcowanie róży
    26:45
Scroll to Top