0(0)

LEKCJA 3 – Filcowanie na mokro kwiatów

Opis

Lekcja 3 to kursy wideo o filcowaniu na mokro przestrzennych kwiatów

Filcowane na mokro kwiaty to taki etap przejściowy pomiędzy podstawami filcowania, a formami zaawansowanymi. Z jednej strony – to wciąż niewielka forma. Nie potrzebujemy zbyt wiele wełny, ani zbyt wiele czasu na ich wykonanie… więc jest krótka droga od nauki do wprawy w filcowaniu kwiatów. Z drugiej jednak strony – filcując kwiaty – łączymy ze sobą dwa osobne elementy: łodygę (czyli filcowego „dredzika” oraz wstępnie sfilcowane płatki. I naczęściej tutaj pojawiają się problemy. Ale pułapek może być wiele.

A to łodyga nie połączyła się z płatkami… a to płatki wyszły za cienkie, więc dziurawe… a to zbyt grube, przez co kwiat nie ma w sobie tej naturalnej lekkości… lub też są zbyt długie i niekształtne.. a to środek kwiatka jest zbyt gruby, przez co nie da się uzyskać ładnego kształtu.. a to cała czesanka jedwabna (która przecież miała być piękną połyskującą ozdobą) odpadła z płatków… lub też tak mocno się przyfilcowała, że zupełnie zniknęła… a to kwiat nie utrzymuje upragnionego kształtu… albo też niby jest przestrzenny, ale wygląda płasko i mało plastycznie.. No cóż. Tak bywa.

Dlatego też powstała ta lekcja, a w niej trzy kursy wideo, w których uczę wszystkiego, czego potrzebujesz wiedzieć, aby nie popełniać powyższych błędów i filcować piękne kwiaty o cieniutkich połyskujących czesanką jedwabną płatkach.

Sposobów na filcowanie kwiatów na mokro jest wiele (także w książce Magia Filcowania razem z Ireną Biskup pokazałyśmy kilka typów rozkładania płatków), ale w tym kursie pokazuję najszybszy i najbardziej ekonomiczny (bez straty w wełnie) sposób filcowania kwiatów, który sama na co dzień stosuję podczas kwiatowych realizacji. A kwiatów robię mnóstwo! Najczęściej wykonuję z nich broszki i naszyjniki (i na przykładzie broszki uczę w tej lekcji), ale też często kwiatuszki są elementem moich szali czy czapek filcowych (poniżej zobaczysz zdjęcia kilku moich prac z wykorzystaniem kwiatów wykonywanych w tej technice). Filcowane na mokro kwiaty często są wykorzystywane również jako elementy torebek filcowych lub dodatki do wystroju wnętrz (przypięcia do zasłon, bukiety w wazonie…). Jest to też sposób na stworzenie oryginalnego bukietu ślubnego.. jak widzisz – zastosowań jest cała masa!

👉 Jeżeli interesuje Cię filcowe rękodzieło, ale nie wiesz od czego zacząć…
👉 Jeżeli chciałabyś nauczyć się jak wykonywać filcowe kwiaty techniką „na mokro”, ale nie wiesz jak się za to zabrać…
👉 Jeżeli nie wiesz o co chodzi z tym „filcowaniem na mokro” 😉, ale podobają Ci się takie kwiaty i chciałabyś wiedzieć, jak je zrobić…
👉 Jeżeli nigdy jeszcze nic nie filcowaś…
👉 Jeżeli już filcowałaś kwiaty, ale coś poszło nie tak…
👉 Jeżeli filcujesz już od dawna, ale akurat w kwiatach chciałabyś się podszkolić…
👉 Jeżeli filcowałaś już kwiaty, wyszło pięknie, ale to było tak dawno, że niewiele z tego pamiętasz…
👉 Jeżeli filcujesz techniką „na sucho”, a chciałabyś poznać technikę filcowania „na mokro”, aby łączyć ze sobą obie te techniki i tworzyć niezwykłe filcowe wyroby…
👉 Jeżeli chciałabyś nauczyć się technik filcowania w domowym zaciszu, w dowolnej dla Ciebie chwili i móc wracać do danej lekcji dowolną ilość razy…


Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco – to kurs dla Ciebie.Przykłady wyrobów filcowych z zastosowaniem filcowanych kwiatów.

Czego się nauczę?

  • filcowania łodyżki na kwiaty
  • rozkładania wełny na cieniutkie płatki
  • łączenia wełny z czesanką jedwabną
  • filcowania na mokro różnych elementów na przykładzie łodygi i płatków
  • filcowania i kształtowania na mokro kwiatów

Tematy tego kursu

4 Lekcji 01h 13m 59s

Lekcja 3 – Filcowanie na mokro kwiatów

Wstęp – czyli słów kilka o wełnie i narzędziach00:05:05
Filcowanie łodygi00:15:04
Rozkładanie płatków00:29:39
Łączenie łodygi z płatkami i filcowanie kwiatka00:24:11
filcowanie na mokro przestrzennych kwiatów
115.00 

Materiał zawiera

  • kurs wideo o materiałach i narzędziach
  • kurs wideo o filcowaniu łodygi
  • kurs wideo o rozkładaniu wełny na płatki kwiatka
  • kurs wideo o łączeniu łodygi z płatkami i filcowaniu na mokro
Przewiń do góry