0(0)

KWIATOWY PAKIET PREMIUM: lekcja 3 + lekcja 4 + dodatkowe wideo o filcowaniu na mokro podwójnych kwiatów

Opis

Jeżeli chcesz nauczyć się jak filcować kwiaty zarówno techniką „na mokro”, jak i „na sucho”, a dodatkowo otrzymać lekcję o filcowaniu podwójnych kwiatów – Kwiatowy Pakiet Premium będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Kwiatowy Pakiet Premium to w sumie 10 kursów wideo o filcowaniu kwiatów. Pakiet zawiera wszystko z lekcji trzeciej (4 wideo), wszystko z lekcji czwartej (3 wideo) oraz dodatkowo, bonusowy kurs (3 wideo), którego nie dostaniesz nigdzie indziej.

Podsumowując, KWIATOWY PAKIET PREMIUM zawiera:

🔴 Lekcję trzecią – czyli filcowanie na mokro kwiatów

Filcowane na mokro kwiaty to taki etap przejściowy pomiędzy podstawami filcowania, a formami zaawansowanymi. Z jednej strony – to wciąż niewielka forma. Nie potrzebujemy zbyt wiele wełny, ani zbyt wiele czasu na ich wykonanie… więc jest krótka droga od nauki do wprawy w filcowaniu kwiatów. Z drugiej jednak strony – filcując kwiaty – łączymy ze sobą dwa osobne elementy: łodygę (czyli filcowego „dredzika”) oraz wstępnie sfilcowane płatki. I naczęściej tutaj pojawiają się problemy.

A to łodyga nie połączyła się z płatkami… a to płatki wyszły za cienkie, więc dziurawe… a to zbyt grube, przez co kwiat nie ma w sobie tej naturalnej lekkości… lub też są zbyt długie i niekształtne.. a to środek kwiatka jest zbyt gruby, przez co nie da się uzyskać ładnego kształtu.. a to cała czesanka jedwabna (która przecież miała być piękną połyskującą ozdobą) odpadła z płatków… lub też tak mocno się przyfilcowała, że zupełnie zniknęła… a to kwiat nie utrzymuje upragnionego kształtu… albo też niby jest przestrzenny, ale wygląda płasko i mało plastycznie.. No cóż. Tak bywa.

Dlatego też powstała ta lekcja, a w niej trzy kursy wideo, w których uczę wszystkiego, co wiem o filcowaniu kwiatów i co sama stosuję podczas ich tworzenia. A kwiatów robię mnóstwo! Najczęściej wykonuję z nich broszki i naszyjniki (i na przykładzie broszki uczę w tej lekcji), ale też często kwiatuszki są elementem moich szali czy czapek filcowych (poniżej zobaczysz zdjęcia kilku moich prac z wykorzystaniem kwiatów wykonywanych w tej technice). Filcowane na mokro kwiaty często są wykorzystywane również jako elementy torebek filcowych lub dodatki do wystroju wnętrz (przypięcia do zasłon, bukiety w wazonie…). Jest to też sposób na stworzenie oryginalnego bukietu ślubnego.. jak widzisz – zastosowań jest cała masa!

Jest to też idealny warsztat, dla osób, które nigdy jeszcze niczego nie tworzyły techniką filcowania na mokro – a chciałyby zacząć!

jak filcowac kwiaty kursy warsztaty online

🔴 Lekcję 4 – czyli filcowanie na sucho kwiatów

Filcowane „na sucho” kwiaty, to kolejny stopień „wtajemniczenia” po filcowaniu aplikacji na tkaninach, ale też doskonały punkt startowy w technice igłowej. Jest to też idealne uzupełnienie do filcowania „na mokro” kwiatów – wszystko to, czego nie ufilcujesz „na mokro” – wykonasz w technice „na sucho”… i właśnie filcowa róża jest tego idealnym przykładem.

Dzięki tej lekcji nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz wiedzieć, aby filcować kwiaty techniką igłową, czyli tak zwaną techniką filcowania „na sucho”.

Nauczę Cię jak łączyć, mieszać i rozkładać kolory, aby płatki kwiatów były cieniowane.Często popełnianym błędem podczas filcowania na sucho kwiatów jest filcowanie zbyt cienkich, przez co dziurawych i nietrwałych płatków… lub przeciwnie – zbyt grubych i topornych. Pokażę Ci jak rozkładam wełnę i jak filcuję, aby płatki na kwiaty były cieniutkie, ale jednocześnie stabilne i trwałe.

Nauczysz się jak trwale łączyć ze sobą płatki, aby powstał z nich wyjątkowy kwiat. Uczę na przykładzie róży, ale technikę tę możesz zastosować tworząc dowolnie wybrane kwiaty.

🔴 DODATKOWY kurs wideo, w którym uczę, jak wykonać techniką filcowania na mokro podwójne kwiaty

czyli dzięki tej dodatkowej lekcji poznasz kolejny stopień wtajemniczenia w technikach tworzenia kwiatów. Tę technikę wykorzystuję najczęściej do bardziej rozbudowanych broszek lub naszyjników filcowych, ale stosowałam ją także na filcowanych torebkach, tworząc na przodzie torebki przestrzenny kwiat (oczywiście wszystko filcowane na mokro w całości i bezszwowo). Nawet kwiatową płaskorzeźbę filcową (zdjęcie poniżej) stworzyłam również z zastosowaniem tej techniki, tylko oczywiście skala była zupełnie inna.

Przykłady zastosowania techniki tworzenia podwójnych kwiatów.

👉 Jeżeli interesuje Cię filcowe rękodzieło, ale nie wiesz od czego zacząć…
👉 Jeżeli chciałabyś nauczyć się jak wykonywać filcowe kwiaty (czy to techniką „na mokro”, czy to „na sucho”), ale nie wiesz jak się za to zabrać…
👉 Jeżeli nie wiesz o co chodzi z tym filcowaniem 😉, ale podobają Ci się takie kwiaty i chciałabyś wiedzieć, jak je zrobić…
👉 Jeżeli nigdy jeszcze nic nie filcowaś…
👉 Jeżeli już filcowałaś kwiaty (na mokro lub na sucho), ale coś poszło nie tak…
👉 Jeżeli filcujesz już od dawna, ale akurat w kwiatach chciałabyś się podszkolić…
👉 Jeżeli filcowałaś już kwiaty, wyszło pięknie, ale to było tak dawno, że niewiele z tego pamiętasz…
👉 Jeżeli filcujesz techniką „na sucho”, a chciałabyś poznać technikę filcowania „na mokro” (lub odwrotnie 😁), aby łączyć ze sobą obie te techniki i tworzyć niezwykłe filcowe wyroby…
👉 Jeżeli chciałabyś nauczyć się technik filcowania w domowym zaciszu, w dowolnej dla Ciebie chwili i móc wracać do danej lekcji dowolną ilość razy…


Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco – to kurs dla Ciebie.


przykłady wyrobów filcowych z wykorzystaniem filcowanych na mokro kwiatów czapki filcowe, szale filcowe naszyjniki
Przykłady wyrobów filcowych z zastosowaniem filcowanych kwiatów.


Czego się nauczę?

 • filcowania na mokro łodyżki na kwiaty
 • rozkładania wełny na cieniutkie płatki
 • łączenia wełny z czesanką jedwabną
 • łączenia techniką na mokro różnych elementów na przykładzie łodygi i płatków
 • filcowania i kształtowania na mokro kwiatów
 • filcowania na sucho cieniutkich płatków
 • mieszania kolorów i filcowania cieniowanych płatków
 • łączenia płatków w kwiat
 • formowania płatków w kształt róży
 • poznasz dodatkowe inspiracje, rady i sugestie

Tematy tego kursu

10 Lekcji 2h 39m 04s

LEKCJA 3 – filcowanie na mokro kwiatów

Wstęp – czyli słów kilka o wełnie i narzędziach00:05:05
Filcowanie łodygi00:15:04
Rozkładanie wełny na płatki00:29:39
Łączenie łodygi z płatkami i filcowanie kwiatka00:24:11

LEKCJA 4 – filcowanie na sucho kwiatów

BONUS – filcowanie na mokro podwójnych kwiatów

kwiatowy pakiet premium
275.00 

Materiał zawiera

 • kurs wideo o materiałach i narzędziach - czyli co jest nam potrzebne do filcowania na mokro kwiatów
 • kurs wideo o filcowaniu łodygi
 • kurs wideo o rozkładaniu wełny na płatki kwiatka
 • Kurs wideo o łączeniu łodygi z płatkami i filcowaniu na mokro
 • kurs wideo o niezbędnych materiałach i narzędziach do filcowania na sucho kwiatów
 • kurs wideo o filcowaniu cieniowanych płatków
 • kurs wideo o łączeniu płatków w różę
 • kurs wideo o narzędziach do filcowania podwójnych kwiatów
 • kurs wideo o rozkładaniu wełny na podwójny kwiat
 • kurs wideo o filcowaniu podwójnego kwiatka
Przewiń do góry