Chcesz nauczyć się jak wykonać szale filcowane na jedwabiu?

Jest już dostępny kurs wideo, dzięki któremu nauczysz się samodzielnie wykonywać szale filcowane na tkaninach jedwabnych oraz na innych materiałach. 

To ponad 5 godzin wiedzy podzielonej na 25 modułów (w tym pierwsze 4 dla osób zupełnie początkujących) dostępnych na platformie kursowej. Możesz więc wracać do lekcji nieograniczoną ilość razy o wygodnej dla Ciebie porze. 

 

jak filcowac na mokro szal na jedwabiu - nauka filcowania bez wychodzenia z domu

Czego nauczysz się z Lekcji o filcowaniu szali na jedwabiu?

🔴 Na czym polega technika filcowania na mokro szali na tkaninach.
🔴 Na jakich tkaninach (nie tylko jedwabnych) i dzianinach można stosować technikę nunofilcu i łączenia wełny z materiałami?
🔴 Na jakich materiałach pracuje się łatwiej, na jakich trudniej, a jakie lepiej omijać z daleka.
🔴 Nauczysz się jak układać wzory (rysunki) filcowe na tkaninach i dzianinach – jakie są ich rodzaje, na co zwrócić uwagę, jakie są najcześciej popełniane błędy.
🔴 Dowiesz się jakie są rodzaje brzegów układanych z wełny na szalach filcowanych na jedwabiu (lub innych materiałach).
🔴 Pokażę Ci jak układać wąskie brzegi – poznasz dwa różne sposoby na układanie wąskich i delikatnych filcowych brzegów.
🔴 Poznasz wszystkie etapy tworzenia i filcowania szali na jedwabiu począwszy od wyboru materiałów, rozkładania wełny przez polewanie wodą mydlaną, masowanie, turlanie, rzucanie i prace wykończeniowe.
🔴 Wszystko dokładnie pokazuję, omawiam i tłumaczę.
🔴 Poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane podczas warsztatów pytania (a podczas prowadzenia warsztatów filcowania przez ostatnie 13 lat – trochę się tych pytań nazbierało 😉 ), ostrzegę Cię przed najczęściej popełnianymi błędami oraz pokażę jak naprawiać ewentualne „niespodzianki”.
🔴 Specjalnie dla osób początkujących – w kursie znajdą się dodatkowe 4 wideo o podstawach – czyli rodzajach wełen i dodatków do filcowania, technikach wyciągania pasm wełny, układania wełny i inne…

W tej Lekcji wykonuję dwa szale z wąskim, cieniutkim i delikatnym brzegiem. Pierwszy z nich jest z motywem ornamentu i ażurowym brzegiem, drugi – w odcieniach turkusów, inspirowany falami – idealny na wakacyjne i letnie wieczory. Wykonuję dwa szale, ale dzięki wiedzy, którą zdobędziesz podczas tej Lekcji – będziesz potrafiła wykonać dowolne szale z różnymi rodzajami rysunków i motywów.
lekcje filcowania krok po kroku
Przykłady szali jedwabno - filcowych z wąskim i cieniutkim brzegiem.

 

Nazywam się Justyna Wróbel – Mikołajczyk i od ponad 13 lat uczę technik filcowania.

Wykonuję filcowe rękodzieło pod markami Zafilcowana oraz FeltDreams.

Prowadzę warsztaty filcowania indywidualne oraz grupowe.

Jestem współautorką 4 książek instruktażowych z serii Magia Filcowania.

A teraz zapraszam Cię serdecznie na naukę filcowania bez wychodzenia z domu 🙂
Poprowadzę Cię za rękę przez wszystkie detale, dzięki czemu nauczysz się tworzenia szali jedwabno – filcowych w technice filcowania na mokro.

Scroll to Top