Chcesz nauczyć się
jak filcować NA MOKRO oraz NA SUCHO
ozdoby świąteczne?

Jeżeli chcesz poznać sposoby ozdabiania bombek choinkowych oraz pisanek w technikach filcowania - i to bez wychodzenia z domu - ten kurs jest dla Ciebie!

Co to jest za kurs?

To nagrane lekcje wideo, dzięki którym nauczysz się krok po kroku jak filcować ozdoby świąteczne. 

Poznasz dwie różne techniki: filcowania NA MOKRO oraz filcowania NA SUCHO, aby móc wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada lub dowolnie je ze sobą łączyć, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Otrzymujesz nielimitowany dostęp do tych Lekcji, więc możesz uczyć się filcowania o dowolnej dla Ciebie porze i wracać do nagrań, kiedy tylko będzie taka potrzeba.

Czego konkretnie się nauczę?

Zaczniemy od podstaw i jeżeli jesteś początkująca – nie pomijaj wideo, które podsyłam we wstępnym module do tego kursu.

Są tam linki do wideo o rodzajach wełen, dodatkach oraz narzędziach do filcowania. To takie podstawy, które przydadzą Ci się także podczas filcowania innych wyrobów.

Te same wideo znajdziesz na kanale Szkoły Filcowania na YouTube.

Następnie przechodzimy do konkretów.. zaczynając od filcowania na mokro. Nauczysz się wszystkiego krok po kroku.. od mieszania i rozkładania wełny, poprzez cały proces filcowania. Zwrócę też uwagę na najczęściej popełniane błędy. Dzięki tej technice w szybki i prosty sposób wykonasz ozdoby świąteczne do swojego domu, na prezenty czy na sprzedaż.

Druga część kursu – to filcowanie igłowe. Dowiesz się na jakich wełnach najlepiej pracować (jakie sprawdzają się na tło, a jakie do „rysowania” wełną. Tu także wskażę na co zwracać uwagę, aby nie powielać najczęściej popełnianych błędów. Dzięki tej technice – nauczysz się tworzyć konkretne i precyzyjne rysunki na bombkach choinkowych czy pisankach.

 

Czym się różnią te techniki filcowania i dlaczego warto znać je obie?

Jeżeli znasz filcowe ozdoby świąteczne to zapewne kojarzysz je z filcowaniem na sucho.. tzw filcowaniem igłowym.

Jest to technika polegająca na „haftowaniu” za pomocą specjalnej igły, konkretnych wzorów, rysunków czy ornamentów. I tę technikę także poznasz, w drugiej części kursu.

Mniej spotykana (w kontekście filcowania ozdób świątecznych) jest technika filcowania na mokro. Tutaj nie tworzymy konkretnych i precyzyjnych rysunków, tylko bawimy się kolorami i fakturami (np łącząc wełnę z połyskującą czesanką jedwabną) tworząc niepowtarzalne abstrakcyjne wzory. 

Ta technika jest dużo szybsza i nie wymaga specjalnych narzędzi (jak igły, które np nie nadają się do filcowania z malutkimi dziećmi).

Łączenie tych technik polega na tym, że możesz tło na bombkę czy pisankę wykonać techniką filcowania na mokro, a ornament czy inny precyzyjny rysunek – techniką igłową. Dzięki temu urozmaicisz swoją pracę, a dodatkowo stworzysz taką ozdobę dużo szybciej.

 

Zdjęcia z warsztatów filcowania na sucho

Dla kogo jest ten kurs?

 
  • dla osób, które tworzą rękodzieło dla siebie, na prezenty czy na sprzedaż – i chcą poszerzyć swoją wiedzę właśnie o techniki filcowania
  • dla osób, które prowadzą warsztaty rękodzieła – znajomość obu tych technik pozwoli Ci dobrać odpowiednią technikę do grupy Twoich kursantów.. lub w razie potrzeby je połączyć
  • dla osób, które szukają sposobu na twórcze spędzenie czasu ze swoimi dziećmi czy wnukami – filcowanie to cudowny sposób na rodzinne tworzenie dekoracji do domu, szkoły czy przedszkola (także na konkursy czy szkolne jarmarki!)
  • dla osób, które szukają nowego hobby – filcowanie to technika, która daje ogromne możliwości. Można z niej tworzyć nie tylko ozdoby świąteczne, ale także biżuterię, obrazy, szale, torebki.. i ogrom innych dodatków do ubioru czy dekoracji do domu. Jeżeli jeszcze nigdy niczego nie filcowałaś – ozdoby świąteczne to jedna z form, które polecam na początek.
jak filcować pisanki

Kilka słów o mnie

Nazywam się Justyna Wróbel-Mikołajczyk.

Od ponad 14 lat tworzę filcowe rękodzieło, które sprzedaję na cały świat. Specjalizuję się przede wszystkim w szalach filcowych oraz jedwabno – filcowych, choć w głowie pomysłów mam więcej niż czasu na ich realizację.

Uwielbiam filcować także obrazy i płaskorzeźby filcowe.

Prowadzę warsztaty indywidualne oraz grupowe. W mojej pracowni w Bielsku-Białej oraz wyjazdowe. I ozdoby świąteczne to właśnie często wybierany temat warsztatowy.

Jestem współautorką 4 książek instruktażowych z serii Magia filcowania.

Prowadzę Pracownię Kreatywności, sklep internetowy Zafilcowana.pl oraz Wirtualną Szkołę Filcowania, w ramach której zapraszam Cię właśnie na ten kurs.

 

Opinie Kursantek:

Ile kosztuje ten kurs?

Regularna cena za oba kursy (filcowania na mokro oraz filcowania na sucho ozdób świątecznych) to 295 zł.

Ale teraz masz możliwość skorzystania z tych Lekcji za jedyne 75 zł!

Kiedy otrzymam dostęp do tych kursów?

Zaraz po zakupie (w przypadku szybkich płatności Przelewy24 lub PayPal) lub po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie (w przypadku przelewu tradycyjnego).

Gdzie znajdę te kursy? Otrzymam je na maila?

Nie. Kursy dostępne są na platformie kursowej www.szkolafilcowania.pl
Na górze strony zobaczysz czerwony przycisk „PANEL STUDENTA„. I tam należy się zalogować używając swojego maila (tego, który użyłaś podczas zakupu) oraz hasło, które utworzyłaś podczas zakupu kursu. Jeżeli nie pamiętasz hasła – w każdej chwili możesz go zmienić.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Oczywiście. Faktury wystawiane są automatycznie po dokonaniu wpłaty i również automatycznie wysyłane na podany podczas zakupu adres e-mail.

Czy mogę otrzymać fakturę proforma lub z terminem płatności? Pracodawca opłaci mi ten warsztat.

Oczywiście. Napisz do mnie na justyna@szkolafilcowania.pl

Czy otrzymam Certyfikat ukończenia tych Warsztatów?

Tak. W tym celu należy wysłać mi na podany wyżej adres e-mail zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac.

Czy jeżeli nie mam doświadczenia w filcowaniu - to czy sobie poradzę?

Tak. Tłumaczę wszystko od podstaw powoli i dokładnie. Kursy są nagrane, dzięki czemu w razie potrzeby można do nich wracać. 

A jeżeli miałabyś jakiekolwiek pytania – wystarczy do mnie napisać.

filcowanie dla początkujących ozdób choinkowych
prace wykonane podczas warsztatów
Scroll to Top